Python ile oyun yapılır mı?

python ile yapılan oyunlar yapılır, böyle bir makale var ne kadar doğru emin değilim ama The Sims 4 Python ile yapılmış.

Arkadaşım dalga mı geçiyorsun. Sims 4 dediğin oyunu büyük bir firma yaptı. O şirkette kaç çalışan var bir bilsen. Bu arkadaşımız tek kişi ile Python'dan kolay kolay oyun yapamaz.

Obje tabanlı kodlamayı da araştırayım.

Obje tabanlı kodlama Python'da da var. Eğer C# seçtiysen bile bence Python'u yarıda bırakma OOP'yi falan da güzelce öğren daha iyi adapte olursun C#'a.

Python ile oyun yapılmaz.

Arkadaşım dalga mı geçiyorsun. Sims 4 dediğin oyunu büyük bir firma yaptı. O şirkette kaç çalışan var bir bilsen. Bu arkadaşımız tek kişi ile Python'dan kolay kolay oyun yapamaz.

Dediğin şey bu önemli olan kaç kişinin çalıştığı değil yapılabilineceği ama büyük bir uğraş gerektirdiği.

Dediğin şey bu önemli olan kaç kişinin çalıltığı değil yapılabilineceği ama büyük bir uğraş gerektirdiği.

Tamam. Ama büyük oyunların geneli Unreal Engine ve Unity'den çıkıyor. Python'dan oyun yapılamamasından kastım diğer oyun motorlarından yapılan oyunlara yetişemeyeceği.

Obje tabanlı kodlama Python'da da var. Eğer C# seçtiysen bile bence Python'u yarıda bırakma OOP'yi falan da güzelce öğren daha iyi adapte olursun C#'a.

Bir başka konuda Python'la oyun kodlamaya çalışan bir arkadaşa Python'la vakit kaybetme demişlerdi ama kafam karıştı.

Merhaba arkadaşlar ben uzun zamandır kodlamaya ilgi duyuyordum fakat hiçbir zaman öğrenmeye fırsatım olmadı 1 hafta öncesinde kolları sıvadım ve herkes.
Pythona kolay dediği için Python öğrenmeye başladım ve belirli bir seviyeye kadar getirdim basit mobil oyunlar geliştirmek istedim ve araştırma yaptığımda Python'un bunun için pygame adlı bir kütüphanesi olduğunu gördüm ve biraz da bunu öğrenmeye çalıştım sonra forumlarda araştırma yaparken Python'un oyun.
Yapımı için kullanılamayacağını oyun kodlamak için C# dilinin öğrenilmesi gerektiğini gördüm sizce Python'u yarıda bırakıp C# diline geçeyim mi yoksa Python'ı ilerleteyim mi? Çok kararsız kaldım.
PyGame kütüphanesi ile yapabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tamam. Ama büyük oyunların geneli Unreal Engine ve Unity'den çıkıyor. Python'dan oyun yapılamamasından kastım diğer oyun motorlarından yapılan oyunlara yetişemeyeceği.

Sen Python ile oyun yapılamaz demişsin.

Python ile oyun yapılmaz.

Kendini yanlış ifade etmişsin. Bal gibi de yapılır ama u. E ve Unity kadar iyi olur mu bilemem.

Bir başka konuda Python'la oyun kodlamaya çalışan bir arkadaşa Python'la vakit kaybetme demişlerdi ama kafam karıştı.

Oyun kodlamak için çok iyi bir dil olamayabilir ama diğer dillere daha rahat adapte olmanı sağlar.

Kanka sen gereksiz mesaj uyarısı yedirtmeye can atıyorsun herhalde. Dedik tamam uzatma bir şeyi. Python ile yaptığın oyun Unreal Engine ve Unity ile yapılan oyuna yetişemez.
Evet öyle. Unity3D çok güzel. 2023 LTS ve sonrası sürümünde de resmen bizim olacak. Yani birçok özelliği özellikle de "Made by width Unity3D" introsu kalkacak.

Bence Pygame'de bir oyun moturu, Unity3D'de ama Unity3D daha iyi.

Dedik tamam uzatma bir şeyi.

Bir konu hakkında tartışırken neden böyle yükseldin anlamadım. Normalde yazmazdım ama içimde kalır The Sims 4 oyunu link EA'ya göre 70 milyon oyuncuya kadar ulaşmış ve Python ile yapılmış bu durumda.

Unreal Engine ve Unity ile yapılan oyuna yetişemez.

Senin bu ifaden yanlış oluyor. Oyunu geliştiren ekip, bütçe ve daha bir sürü şey var.

Yeni konular

Geri
Yukarı