Python ile oyun yapılır mı?

Bir konu hakkında tartışırken neden böyle yükseldin anlamadım. Normalde yazmazdım ama içimde kalır The Sims 4 oyunu link EA'ya göre 70 milyon oyuncuya kadar ulaşmış ve Python ile yapılmış bu durumda.
Birçok dilde oyun yazılır. EA'nin bu oyun için kendi yaptığı Pyhton ile kodlayabildiği bir oyun motoru vardır ama biz bilmiyoruzdur.

@tensa_zangetsu işte dediğim bu mesele oyun yazmak ya da dil kullanmak değil. Ben en başta arkadaşın yazdığı "Python ile oyun yapılmaz" cümlesine karşı bunu yazdım.
Genel olarak sen, ben yada bu işlere yeni başlayanlar çok bir şey yapamaz bence. Çünkü component mantığı, her objenin farklı çalışması ve oyunu patlatamamasını ayarlamak zor olur. Basit şeyler üretebiliriz. PyGame oyun kütüphanesi ile zorlayabilriz yada Panda3d ile ama bir Unity3D ayrıcalığı vermez.

Sims 4 oyunu iyi bir örnek olabilir ama oradaki mühendislik harikasını bilemeyiz. Belki Unity3D gibi oyun motoruyla yazmışlardır.

Lua dilini öğrenmeye çalışmıştım fakat sadece Roblox ve GTA san modları için kullanılıyor diye bir şey duydum ondan bıraktım.
Merhaba arkadaşlar ben uzun zamandır kodlamaya ilgi duyuyordum fakat hiçbir zaman öğrenmeye fırsatım olmadı 1 hafta öncesinde kolları sıvadım ve herkes.
Pythona kolay dediği için Python öğrenmeye başladım ve belirli bir seviyeye kadar getirdim basit mobil oyunlar geliştirmek istedim ve araştırma yaptığımda Python'un bunun için pygame adlı bir kütüphanesi olduğunu gördüm ve biraz da bunu öğrenmeye çalıştım sonra forumlarda araştırma yaparken Python'un oyun.
Yapımı için kullanılamayacağını oyun kodlamak için C# dilinin öğrenilmesi gerektiğini gördüm sizce Python'u yarıda bırakıp C# diline geçeyim mi yoksa Python'ı ilerleteyim mi? Çok kararsız kaldım.
En iyi secenegin Roblox. Insanlar hala Roblox'u basit bir lego oyun motoru olarak saniyor. Tabikide bir Unity veya Unreal degil, ancak ilk baslayanlarin ihtiyaclari icin gayetde yeterli. Robloxun en buyuk iki avantaji var:

Cok kolay olmasi: Bu sekilde tekli bir yapimci iseniz oyununuzu yillar harcamadan bitirme olasiliginiz daha yuksek.
Oyununuzun oynanmasi: Roblox'da kitleye erismek cok kolay cunku kimsenin oyununuzu yuklemesi gerekmiyor. Bir tikla denemek icin bile girebiliyor isterse. Iyi bir oyun yaparsaniz ve reklaminida iyi yaparsaniz iyi bir kitleye erismek hic de zor olmuyor.

Ki Roblox'da yaptiginiz oyunlardan para da kazanabiliyorsunuz Roblox araciligi ile.

Yeni konular

Geri
Yukarı