Rehber Python ile Password Generator yapmak

Yeni başlayanlar için Python ile yapılan basit uygulamaları yayınlamaya karar verdim umarım beğenirsiniz.

Oluşturulan şifrenin güvenliğini görmek için bu siteyi kullanabilirsiniz ==> Kaspersky: Secure Password Check

Not: Rastegele seçim sırasını bilerek böyle yaptım.

[CODE lang="python" title="Python Password Generator"]
import random

letters = ["a","b","c","d","e","f","g","h","i","j","k","l","m","n","o","p","r","s","t","y","z"]
letters_uppercase = ["a","b","c","d","e","f","g","h","i","j","k","l","m","n","o","p","r","s","t","y","z"]
numbers = ["1","2","3","4","5","6","7","8","9","0"]
custom = ["(","=","?","@","!","-",")"]

for i in range(len(letters_uppercase)):
letters_uppercase = letters_uppercase.upper()

random = random.choice(letters) + random.choice(letters_uppercase)+random.choice(letters_uppercase)+ random.choice(numbers)+random.choice(letters_uppercase)+random.choice(letters_uppercase)+random.choice(letters)+random.choice(letters)+ random.choice(numbers)+random.choice(custom)+random.choice(letters_uppercase)+ random.choice(numbers)+random.choice(letters)+random.choice(numbers)+random.choice(numbers)+random.choice(letters_uppercase)
print("You can use this password: "+random)[/CODE]

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel bir çalışma olmuş hocam. Ben bunu biraz daha geliştirdim ve şimdi bir pencere içinde çalışıyor.

[CODE title="Kod"]import random.
import PySimpleGUI as SG.

letters = ["a","b","c","d","e","f","g","h","i","j","k","l","m","n","o","p","r","s","t","y","z"]
letters_uppercase = ["a","b","c","d","e","f","g","h","i","j","k","l","m","n","o","p","r","s","t","y","z"]

random = random.choice(letters) + random.choice(letters_uppercase)+random.choice(letters_uppercase)+ random.choice(numbers)+random.choice(letters_uppercase)+random.choice(letters_uppercase)+random.choice(letters)+random.choice(letters)+ random.choice(numbers)+random.choice(custom)+random.choice(letters_uppercase)+ random.choice(numbers)+random.choice(letters)+random.choice(numbers)+random.choice(numbers)+random.choice(letters_uppercase)
SG.Popup("Önerilen parola: "+random)
[/CODE]

Şu şekilde gözüküyor.

1621004691291.png

Son düzenleme:
Güzel bir çalışma olmuş hocam. Ben bunu biraz daha geliştirdim ve şimdi bir pencere içinde çalışıyor.

[CODE title="Kod"]import random.
import PySimpleGUI as SG.

SG.Popup("Önerilen parola: "+random)
[/CODE]

Şu şekilde gözülüyor.

Eki Görüntüle 1023233

Elinize sağlık hocam, PyQt5 ile de bu tarz uygulamalar yayınlamayı düşünüyorum

Hocam Python'u nereden öğrendiniz ve kaç günde öğrendiniz. Ve kolay mı?
Youtube ve Udemy üzerinden videolar izledip basit projeler geliştirerek iyice öğrenmeye çalıştım. İnternet sitesi olarak Stack Overflow, Github gibi sitelerde hatalarımı düzelttim.

Kolay mı sorusu aslından çok doğru değil, evet Python diğer dillere göre öğrenmesi daha kolay fakat bu Python'un kolay olduğu anlamına gelmez her dilin kendine göre zorlukları var.

Umarım anlatabilmişimdir :)

YouTube ve Udemy üzerinden videolar izledip basit projeler geliştirerek iyice öğrenmeye çalıştım. İnternet sitesi olarak Stack Overflow, GitHub gibi sitelerde hatalarımı düzelttim.

Kolay mı sorusu aslından çok doğru değil, evet Python diğer dillere göre öğrenmesi daha kolay fakat bu Python'un kolay olduğu anlamına gelmez her dilin kendine göre zorlukları var.

Umarım anlatabilmişimdir :)

Teşekkür ederim. Bu arada hangi videolarda veya Udemy kurslarında öğrendiniz atarsanız veya önerebileceğiniz bir kurs varsa alabilir miyim?
Ücretsiz ve Türkçe olması şart.

Teşekkür ederim. Bu arada hangi videolarda veya Udemy kurslarında öğrendiniz atarsanız veya önerebileceğiniz bir kurs varsa alabilir miyim?
Ücretsiz ve Türkçe olması şart.
Youtube üzerinde Mert Mekatronik ve Yazılım Bilimi gibi kanalların derslerini dinledim. Selman Kahya'nın bir canlı yayını vardı Python üzerine onu dinleyebilirsin.

Udemy'den aldığım kurs çok fayda sağlamamıştı hatta zaman kaybıydı neredeyse o yüzden atmasam daha iyi olur :)

YouTube üzerinde Mert Mekatronik ve Yazılım Bilimi gibi kanalların derslerini dinledim. Selman Kahya'nın bir canlı yayını vardı Python üzerine onu dinleyebilirsin.

Udemy'den aldığım kurs çok fayda sağlamamıştı hatta zaman kaybıydı neredeyse o yüzden atmasam daha iyi olur :)

Şu an Visual Studio uygulaması ile Udemy'den aldığım bir kurs ile ilerlemeye başlıyorum. Sizce Pyhton'a mı başlasam?
Bu arada neden gülücük attınız?

Şu an Visual Studio uygulaması ile Udemy'den aldığım bir kurs ile ilerlemeye başlıyorum. Sizce Pyhton'a mı başlasam?
Bu arada neden gülücük attınız?
Eğer Python kursuysa devam edebilirsin. Başka bir dilse o dilde uzmanlaştıktan sonra başka dillere yönelmen daha iyi olacaktır.

Gülme emojisi için yukarda bir gülen yüz (
emoji.PNG
) olacak orayı kullanabilirsin veya "iki nokta" ile "parantez" işaretini kullanarak yapabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı