Python Python ile Serial key yapmak

xBasy

Yoctopat
Daha fazla  
Python ile Serial key yapmak istiyorum mesela adama 1 aylık bir Serial key vereceğim. Programa girerken Serial key isteyecek adam attığım Serial keyi girecek ve 1 ay kullanacak 1 ay sonra o Serial key bir daha çalışmayacak bir de o seriel keya sadece 1 IP'den girilebilecek yardım edebilecek var mı?

KMS sunucusu lazım.
Hocam fazla açıklayıcı oldu. :D

Mantık basit. Bir key sunucusu açmanız gerekiyor. Buraya gönderilen istekler doğrultusunda sunucu yanıt verecek. Dolayısıyla her şeyden önce bir web sunucusu şart. Bu sunucuya giden isteklerde de veritabanımız olacak.

Veritabanında sadece 4 tane değer olsa yeterli: Serial Key'in kendisi, "Etkinleştirildi mi?" bilgisi, Kullanılan IP adresi ve son olarak anahtarın son tarihi.

Bu bilgiler sunucu tarafından sağlandıktan sonra istemci tarafı da anahtarın son tarihi gelince otomatik kapanacak, ayrıca sunucuya ara ara ping atarak tarihin geçip geçmediğini sorgulayacak.

Bu bağlamda eğer programı Online zorunlu yaparsanız ve bilgi alışverişlerini de SSL + AES gibi şifreli bağlantılarla yaparsanız kırılması nispeten zor bir sistem elde etmiş olursunuz.

Zamansızlık zor :(

Bu bağlamda eğer programı Online zorunlu yaparsanız ve bilgi alışverişlerini de SSL + AES gibi şifreli bağlantılarla yaparsanız kırılması nispeten zor bir sistem elde etmiş olursunuz.
Daha yeni saydığınız korumalara sahip program çok pahalı diye sinir olup 4 dakikada kırdım. Öyle şey olsun diye demiyorum da, kırılacak olduktan sonra kırılıyor ya. Basit güvenlikten ötesine uğraşmaya gerek yok bence. Yapımcının emeğine yazık.

Daha yeni saydığınız korumalara sahip program çok pahalı diye sinir olup 4 dakikada kırdım.
Hocam zaten bunlar kırılabilir şeyler, yine de fazla basite almayalım diye yaptım. Ben olsam gidip Fiddler'dan sunucuyu localhost'a yönlendirir, programla bir güzel eğlenirdim.

Burada asıl olay işin içine şifreleme girmesi, örneğin bütün yanıtlar günlük değişen bir AES koduyla E2E Şifreleme yapılıyorsa işte o zaman kırmak zorlaşır. Tabi bunu yapmak da her yiğidin harcı değil :D

Mantık basit. Bir key sunucusu açmanız gerekiyor. Buraya gönderilen istekler doğrultusunda sunucu yanıt verecek. Dolayısıyla her şeyden önce bir web sunucusu şart. Bu sunucuya giden isteklerde de veritabanımız olacak.

Veritabanında sadece 4 tane değer olsa yeterli: Serial Key'in kendisi, "Etkinleştirildi mi?" bilgisi, Kullanılan IP adresi ve son olarak anahtarın son tarihi.

Bu bilgiler sunucu tarafından sağlandıktan sonra istemci tarafı da anahtarın son tarihi gelince otomatik kapanacak, ayrıca sunucuya ara ara ping atarak tarihin geçip geçmediğini sorgulayacak.

Yapılabilecek çözüm tam olarak bu elinize sağlık hocam. Fakat arkadaş "IP" içinde bir koşul vermiş, bu konuda sizce nasıl bir çözüm bulunabilir?

Bence IP koşulunda ki amaç tek cihazdan giriş yapılması olduğu için, belki anakart numarası Mac numarası gibi görece daha sabit veriler ile doğrulama yapılabilir. IP işi yaş. Yani Serial key ilk kez kullanıldığında kullanılan cihazın anakart numarasını çekip Serial key ile eşlenebilir, kullanılmış Serial key tekrar kullanılırsa sunucudan cihaz doğrulaması yapılabilir.

Son düzenleme:
Bence IP koşulunda ki amaç tek cihazdan giriş yapılması olduğu için, belki anakart numarası Mac numarası gibi görece daha sabit veriler ile doğrulama yapılabilir. IP işi yaş. Yani Serial key ilk kez kullanıldığında kullanılan cihazın anakart numarasını çekip Serial key ile eşlenebilir, kullanılmış Serial key tekrar kullanılırsa sunucudan cihaz doğrulaması yapılabilir.
Mantıklı. IP adresleri daima sabit değiller, dolayısıyla anakart seri numarası kullanılabilir aslında.

Yapılabilecek çözüm tam olarak bu elinize sağlık hocam. Fakat arkadaş "IP" içinde bir koşul vermiş, bu konuda sizce nasıl bir çözüm bulunabilir?

Tek cihaz için HWID ID kullanılır IP değil.
Soruya gelecek olursak VDS veya host bulabilirsen basit bir auth sistemi kodlayabilirsin. Yok bulamam diyorsan keyauth gibi ücretsiz servisleri kullanmayı dene. Bir de Firebase vardı sanki 🤔 o da ücretsiz.

Hocam zaten bunlar kırılabilir şeyler, yine de fazla basite almayalım diye yaptım. Ben olsam gidip Fiddler'dan sunucuyu Localhost'a yönlendirir, programla bir güzel eğlenirdim.

Burada asıl olay işin içine şifreleme girmesi, örneğin bütün yanıtlar günlük değişen bir AES koduyla E2E Şifreleme yapılıyorsa işte o zaman kırmak zorlaşır. Tabii bunu yapmak da her yiğidin harcı değil :D

Hocam aklıma takılan bir şey var, Python scriptleri direkt metin belgesi gibi şeylerle okunup düzenlenebiliyor. Bu konuda nasıl bir ilerleme yapılması gerekir? Scriptleri Exe'ye dönüştüren PyInstaller gibi paketler vardı. Bu bir çözüm sayılır mı? Sonuçta C# da Debug edilen dosyalar eğer şifrelenmemişse dnSpy gibi uygulamalarla okunup düzenlenebiliyor. Python'da da böyle bir şey var mı?
Mesela Python'da lisans doğrulaması sağlayan metodun her zaman True dönmesi gibi değişiklikler yapılabilir.

Geri
Yukarı