Python ile satranç kodlama

Denizius124

Picopat
Python kullanarak tamamen bir satranç oyunu yapmak istiyorum ama bunu kendim için ufak bir yapay zeka tarzı bir şey de ekleyebilirim kendim için deneme projesi tarzında bir şey olsun istiyorum nereden başlamam lazım?
Görsele dökmek için neler yapmam lazım?

ChatGPT'ye yazıp baktım sorunuz için mükemmel detaylı ve sıralamalı istediğiniz bir cevap verdi. Burada GPT cevapları yazmak yasak olduğu için paylaşamadım.

Python kullanarak tamamen bir satranç oyunu yapmak istiyorum ama bunu kendim için ufak bir yapay zeka tarzı bir şey de ekleyebilirim kendim için deneme projesi tarzında bir şey olsun istiyorum nereden başlamam lazım?
Görsele dökmek için neler yapmam lazım?
Merhaba dostum, verdiğim cevap aradığın cevap mı bilmiyorum ama; bir kullanıcı arayüzü oluşturmak için tkinter, PyQt gibi kütüphaneler ve oyun için ise 2D oyunlarda kullanılan pygame kütüphanesini kullanabilirsin. İyi kodlamalar dilerim.

Merhaba dostum, verdiğim cevap aradığın cevap mı bilmiyorum ama; bir kullanıcı arayüzü oluşturmak için Tkinter, PyQt gibi kütüphaneler ve oyun için ise 2D oyunlarda kullanılan pygame kütüphanesini kullanabilirsin. İyi kodlamalar dilerim.

Python'dan vazgeçtim HTML CSS ve JS kullanarak yapmaya çalışıyorum. Her şey iyi hoş güzel giderken(satranç masasını oluşturdum, taşları dizdim ve rastgele hareket edebiliyordu) karakterlere özel kontroller atamak için kodumu güncelledim fakat şu an hareket edemiyorum sebebi ne olabilir?

Python'dan vazgeçtim HTML CSS ve JS kullanarak yapmaya çalışıyorum. Her şey iyi hoş güzel giderken(satranç masasını oluşturdum, taşları dizdim ve rastgele hareket edebiliyordu) karakterlere özel kontroller atamak için kodumu güncelledim fakat şu an hareket edemiyorum sebebi ne olabilir?
Yeni bir konu açıp oradan yanıt almanız daha sağlıklı olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha spesifik anlatman ya da kodu atman lazım ki bir şey söyleyebilelim.

Bir satranç oyunu kodlamak istiyorsanız bir satranç botuna da ihtiyacınız var elbette. Eğer ki hazırda olan Stockfish benzeri bir botla çalıştırmaya karar verirseniz geriye kalan iş UI/UX tasarımı oluyor.
İş bot tasarımına gelince bu videoyu önerebilirim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı