Python Liste Oluşturma

@ACAR28 İleride sıkıntı çıkartabilir, ID numarası hane atladığı takdirde kodun bozuk çalışacaktır. Son indexe dizi[-1] şeklinde ulaşman daha doğru olcaktır.

Getting the last element of a list in Python

Şuanda detaylıca inceleyecek vaktim yok, vakit bulursam detaylıca inceleyeceğim.

@ACAR28 İleride sıkıntı çıkartabilir, ID numarası hane atladığı takdirde kodun bozuk çalışacaktır. Son indexe dizi[-1] şeklinde ulaşman daha doğru olcaktır.

Getting the last element of a list in Python

Şuanda detaylıca inceleyecek vaktim yok, vakit bulursam detaylıca inceleyeceğim.
Teşekkür ederim tavsiyen için.
ID="010180736"
a=(int(ID[6]))
b=(int(ID[7]))
c=(int(ID[8]))

t=a+4
k=1000*(c+1.5)
m=300*(b+2.5)
n=t*(k-m)

def function(x):
if x<=t:
return k*x
else:
return m*x+n

X=[0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20]
Y=[]

for i in X:
Y.append(int(function(i)))

print(Y)

En son şu şekilde düzenledim. Meğersem bu şekilde a=(int(ID[6])) daha rahat integer'a çevirebiliyormuşuz. Son kez sizden rica etsem bir göz atabilirmisiniz. program sıkıntısız çalıştırdı. Bütün yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum. İyiki varsınız.:)

En son şu şekilde düzenledim. Meğersem bu şekilde a=(int(ID[6])) daha rahat integer'a çevirebiliyormuşuz. Son kez sizden rica etsem bir göz atabilirmisiniz. Program sıkıntısız çalıştırdı. Bütün yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum. İyiki varsınız.:)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı