Çözüldü Python no module named 'CV2' hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rairaen

Centipat
Daha fazla  
OpenCV kurarken çok uğraştım, kod bloğumda sadece bu hatayı alıyorum ve çözemedim.
OpenCV kurdum ama düzelmedi, terminalden de kurdum yine düzelmedi.
Aslında yanlış kurmuş bile olabilirim, bilmiyorum daha yeniyim bu işlerde.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    1,6 KB · Görüntüleme: 213
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    7,7 KB · Görüntüleme: 214
Çözüm
Şunu fark ettim, herhangi bir kütüphaneyi kurduğumda hepsinde "no module named" hatası alıyorum hiçbir import çalışmıyor. Pip3 ile kurmama rağmen kütüphaneyi bulamıyor.

Visual Studio Code kullanabilirsiniz hocam. İlla PyCharm kullanmanıza gerek yok. Bence Visual Studio Code daha güzel.
CMD üzerinde pip sürümünü güncelle:
"pip install --upgrade pip"

Sonra da gerekli modülü indir:
"pip install opencv-python"

OpenCV kurarken çok uğraştım, kod bloğumda sadece bu hatayı alıyorum ve çözemedim.
OpenCV kurdum ama düzelmedi, terminalden de kurdum yine düzelmedi.
Aslında yanlış kurmuş bile olabilirim, bilmiyorum daha yeniyim bu işlerde.
Hocam belki de yanlışlıkla python2 ye kurmuş olabilirsiniz."pip3 install opencv-python" diyerek kurun.Bu şekilde python3 e kuracaktır cv2 yi.Tabi pc de python2 varsa.

Hocam belki de yanlışlıkla Python2'ye kurmuş olabilirsiniz."pip3 install OpenCV-Python" diyerek kurun. Bu şekilde Python3'e kuracaktır CV2'yi. Tabii PC de Python2 varsa.

Şunu fark ettim, herhangi bir kütüphaneyi kurduğumda hepsinde "no module named" hatası alıyorum hiçbir import çalışmıyor. Pip3 ile kurmama rağmen kütüphaneyi bulamıyor.

Visual Studio Code kullanabilirsiniz hocam. İlla PyCharm kullanmanıza gerek yok. Bence Visual Studio Code daha güzel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı