Python öğrenmek diğer dilleri kavramaya yardımcı olur mu?

569801

Hectopat
Makaleler
4
Selam arkadaşlar, bir süredir temelden Python dersi alıyorum. Fakat bugün anladım ki bu dil oyun geliştirmek için çok da iyi bir seçenek değilmiş. Her neyse, bu dili öğrenmem C# gibi dilleri kavramamda yardımcı olur mu? Sanırım Unity C# kullanıyordu.

Bence amacinizdan sapmayin ve C# ögrenin. Ama ilk baslarda C# zor gelebilir o yuzden Python'u temel seviyede ogrenip kendinizi hazir hissedince C#'a devam edebilirsiniz.

Bu konuda nacizane tavsiye hep önce C sonra python gibi diğer dilleri öğrenmek oluyor. Elbette etkisi olmaktadır ancak python bir az daha konuşma dili gibidir. C'yi yapan python yapar ancak python yapan herkes C'yi kolayca kavrayamaz.

Bence amacinizdan sapmayin ve C# ögrenin. Ama ilk baslarda C# zor gelebilir o yuzden Python'u temel seviyede igtenip kendinizi hazir hissedince C#'a devam edebilirsiniz.
Bir kurs olarak öğrenmek istiyordum gerçek hayatta, Python'u bulunca atladım tabii. :( Yarar sağlar mı C# anlamamda vs.

Bu konuda nacizane tavsiye hep önce C sonra python gibi diğer dilleri öğrenmek oluyor. Elbette etkisi olmaktadır ancak python bir az daha konuşma dili gibidir. C'yi yapan python yapar ancak python yapan herkes C'yi kolayca kavrayamaz.
Anlıyorum.

Selam arkadaşlar, bir süredir temelden Python dersi alıyorum. Fakat bugün anladım ki bu dil oyun geliştirmek için çok da iyi bir seçenek değilmiş. Her neyse, bu dili öğrenmem C# gibi dilleri kavramamda yardımcı olur mu? Sanırım Unity C# kullanıyordu.
Konseptleri öğrenirsen, olur. Dil öğreniyorum kafasıyla öğrenmek için değil, programlama prensiplerini ve konseptleri öğrenmek için öğren ve temelleri öğren.

Mesela OOP geliştirmeyi Windows forms geliştirmek sanan insanlar var. Heap ne, stack ne bilmeyenler var mesela. Bir şeyin nasıl çalışacağının üstüne düşünmek yerine ezbere kod yazanlar var. Bir fonksiyona 8 milyon tane işlev yukleyenler, tek bir sınıfa 8 trilyon görev verenler var. Aynı kodu 60 yere yazıp değişiklik yapmak için Ctrl+F yapanlar falan. Her yerde singleton kullananlar... Ya daha sayarım. Şimdi söylediklerimin bir kısmı anlam ifade etmeyebilir. Ancak bunların her birinin ileride başına cooook dert olacağına emin olabilirsin.

Oyun geliştirmek için programlama kavramlarını öğrenmen lazım, python da temel kavramları öğrenmek için gayet elverişli bir dil. Değişken nedir, loop nedir, sınıf nedir, method nedir vs. bunları yeterince öğrendiğin zaman pythonda devam etmek yerine c#'a geçer oradan devam edersin.

Geri
Yukarı