Python öğrenmek için tavsiyeleriniz nelerdir?

Merhaba. Python'un Windows veya mobilde geliştici rolünü tam olarak bilmiyorum. Bence uygulama geliştirmesinde eksik olabilir. Web geliştirme için ne kadar uygun onu da bilmiyorum.

Ben günümüzün popüler dili ve uygulama geliştirmekte önemli olduğunu düşündüğüm C#, Java, Swift, C++ dillerini öneririm.

Web içinde HTML-CSS-JS dillerini öneririm.

HTML'den de kurs almistim herne kadar dil olmasa da bir yerden baslamak gerektigini dusunerek CSS de birakmistim JS'ye bile baslayamamistim.
Siber guvenlik alanina kaymayi dusundugum icin Python ogrenmek istiyorum.

Sürekli video izlemeyi bırak algoritma öğren. İnternette bir sürü örnekleri var, yapamıyor musun? Syntaxı mı unuttun hemen algoritma için gerekli videoyu aç syntaxı hatırla dön algoritmaya, algoritma düzgün çalışana kadar uğraş sürekli pratik yap. Video izlemek bir yere kadar bunu bir dersi öğrendikten sonra sürekli test çözmek gibi düşün. GitHub üzerinden Python projeleri bul ne işe yaradıklarını anlamaya çalış.

Örnek 23: Maaşı ve zam oranı girilen işçinin zamlı maaşını hesaplayarak ekranda gösteren Python örneği:
Python:
yeniMaas=0
maas=input("Maaşı Gir : ")
zam=input("Zam Oranı(%) : ")
yeniMaas=int(maas)+(int(maas)*int(zam)/100)
print("Zamlı Maaş :",yeniMaas)

Örnek 56: For döngüsü ile liste öğlerin ortalamasını hesaplayın.
Python:
liste=[10,20,30,40,50,60]

toplam=0
for sayi in liste:
 toplam+=sayi

adet=len(liste)
print(toplam/adet)

Diğer örnekler

Oncelikle teşekkür ederim ornek sitesi guzelmis

Ayrica bende soyle bir sıkıntı var izliyorum anliyorum ama pratikte hiçbir şey yapamiyorum sonra geri donup bakiyorum yaziyorum bir sure sonra diger derslere gectigim zaman buseferde onceki dersin konusunu hatirlamakda zorlaniyorum.

Bro code. (kanal)

Kanala bakacağım teşekkür ederim.

Oncelikle teşekkür ederim ornek sitesi guzelmis

Ayrica bende soyle bir sıkıntı var izliyorum anliyorum ama pratikte hiçbir şey yapamiyorum sonra geri donup bakiyorum yaziyorum bir sure sonra diger derslere gectigim zaman buseferde onceki dersin konusunu hatirlamakda zorlaniyorum.
Kendine günlük video limiti koy ve bu videoları günün sonunda tekrar et. Haftalık tekrarlar oluştur öğrendiğin şeyleri birlikte kullanmaya çalış. Syntaxı bilmeden hiçbir şey yapamazsın.

Son düzenleme:
Eger Udemy'den oneriniz varsa kurs ismi soyler misiniz?

Kendine günlük video limiti koy ve bu videoları günün sonunda tekrar et. Haftalık tekrarlar oluştur öğrendiğin şeyleri birlikte kullanmaya çalış. Syntaxı bilmeden hiçbir şey yapamazsın.

Teşekkür ederim dediklerinizi dikkate alip yapmaya calisacagim.

Python ogrenmek istiyorum Udemy'den kurslarim var ama bana cok sıkıcı geliyor. Nasıl kendimi gelistirebilirim? Tavsiyeniz var mı?
Yas 17.

Eglenmiyorsan meslek olarak tercih etmemelisin.
Eglenmiyorsan hobi olarak da tercih etmemelisin.
Eger problemin bir seyi ogrenircen caninin sikilmasi ise o halde disiplin problemin var, Python ile alakasi yok.
Problemin zevk almamak ise ogrenmekten, yanlis seyi ogreniyorsun demektir.
17 yasina kadar ogrendigin seyleri nasil ogrendiysen ayni metodoloji ile devam etmelisin, olmuyorsa kastirmaya gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı