Python öğrenmek ve uygulama yapmak

Kaynak bulması çok sıkıntı.

VB'den C#'a geçirmemin tek nedeni güncel teknoloji ve yazılımın geleceği için. İyi ki geçirmişim.

Pyhton uygulama geliştirmek için kullanılır mı?
Bunu merak ediyorum yoksa C# kursu stoklamaya başlacağım.

Ve bir IDE seçimi var adamı kanser eder :D.

Python ile geliştirebilirsin. Kullanıcı ile işlem yapmak istiyorsan C# bence daha iyi.

IDE olarak Visual Studio 2019 öneririm.

Code kullanılır mı?

Kullanıcı ile işlem yapmak derken etkileşimden bahsediyorsanız o tarafı gerçekten bilmiyorum :D.

Ama basit bir proje yapacağım.

Python öğren, dediğin gibi basit araçlar ve uygulamalar için birebir; işlevsel ve kullanımı/öğrenimi kolay.

Kaynak kütüphanesi zaten oldukça geniş ve ilerleme kat edebileceğin gayet kapsamlı bir kullanım alanına sahip. İlerleyen zamanlarda bunu bir işe çevirmek veya büyük projelerde yer almak istersen birçok seçeneğin bulunuyor. Yapay zeka ve makine öğrenimi, veri bilimi, siber güvenlik...

Python öğren, dediğin gibi basit araçlar ve uygulamalar için birebir; işlevsel ve kullanımı/öğrenimi kolay.

Kaynak kütüphanesi zaten oldukça geniş ve ilerleme kat edebileceğin çok geniş bir kullanım alanına sahip. İlerleyen zamanlarda bunu bir işe çevirmek veya büyük projelerde yer almak istersen zaten birçok seçeneğin var. Yapay zeka ve makine öğrenimi, veri bilimi, siber güvenlik...

Yapacağım bir proje ile ilgili örnek vereyim: henüz fikir aşaması içinde ama şimdilik kullanıcı bir metin giricek ve şifrelenecek veya rastgele bir şifre oluşturacak.
Depolamalar ise cihaz içinde olacak elbet.

Daha çok fikir ama bu iki dil beni ip gibi çekiyor.

Yapacağım bir proje ile ilgili örnek vereyim: henüz fikir aşaması içinde ama şimdilik kullanıcı bir metin giricek ve şifrelenecek veya rastgele bir şifre oluşturacak.
Depolamalar ise cihaz içinde olacak elbet.

Daha çok fikir ama bu iki dil beni ip gibi çekiyor.
Bu ve buna benzer projelerinizde kolaylık sağlamanız için uygun bir dil, tavsiye ederim. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı