Python pip kurulum hatası nasıl çözülür?

erdemakgül

Femtopat
Daha fazla  
Pip'i kurmak için "pip install pyinstaller " komutunu yazıyorum ama böyle bir hata alıyorum;

resim_2022-06-23_233431633.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Pip'i kurmak için Pip mi kullanıyorsunuz? Pip kurulumu sanırım Python Launcher ile Python kurulumu sırasında da oluyordu.
ben pythonda yağtığım projeleri exe dosyasına çevirmek için bunu kurmam gerekiordu burdada hata alıorum

Merhaba,

Anaconda mı kullanıyorsunuz, yoksa Python'ı dogrudan mi yüklediniz?
anaconda kullanmıorum pythonu yükledim ek olarakda pycharmı yükledim

Python'da hata oluşmuş olabilir mi? Şu anki sürümü silip en son sürümü tekrar kurmayı dener misin zira bende hata vermiyor.
1656017469973.png

Ayrıca kurduğunuz şey pip değil, pyinstaller kütüphanesi. pip Python kurulumunda otomatik kuruluyor.

Python'da hata oluşmuş olabilir mi? Şu anki sürümü silip en son sürümü tekrar kurmayı dener misin zira bende hata vermiyor. Eki Görüntüle 1429607
Ayrıca kurduğunuz şey pip değil, pyinstaller kütüphanesi. pip Python kurulumunda otomatik kuruluyor.
kaç kere pythonu silip yükledim bu hatayı düzeltmek için ama yine aynı hatayı
Python'da hata oluşmuş olabilir mi? Şu anki sürümü silip en son sürümü tekrar kurmayı dener misin zira bende hata vermiyor. Eki Görüntüle 1429607

@erdemakgül bundan bahsediyorum. Bir kütüphane kurmaya çalışıyorsunuz ancak pip ile karıştırdınız sanırım.
Python da yaptığım şeyleri exe ye dönüştürmek istiyorsun internetten araştırdım böyle yapılıyordu bu kodda hata aldım

kaç kere pythonu silip yükledim bu hatayı düzeltmek için ama yine aynı hatayı

Python da yaptığım şeyleri exe ye dönüştürmek istiyorsun internetten araştırdım böyle yapılıyordu bu kodda hata aldım
Python kurulumu sırasında Path ekleme seçeneği oluyor.
Oradaki tikleri işaretleyip tekrar kurulum yapın.

1656017999435.png

Bunun gibi.

Merhaba,

Powershell'i yönetici olarak çalıştırın, aşağıdaki komutu yazın, entera basın (komutu yazarken sizin Python'ı yüklediğiniz alan farklı olabilir, bold olan kısmı değiştirirsiniz).
setx PATH "%PATH%;C:\Python310\Scripts"

Geri
Yukarı