Python Proje Tavsiyesi

Seccad Karaköz

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Merhabalar arkadaşlar Python dilinde dönem sonu proje ödevim var. Öğretmenimiz Google'a "Awesome python" yazın örnek projelere bakın dönem sonuna proje ödevi olarak getirin dedi. Şu an programlama ile ilgili çok az şey biliyorum. Haftaya kadar hangi konudan proje ödevini seçtiğimizi belirtmemiz gerekiyor. Sizce nasıl bir proje yapabilirim? Aklımda oyun yapma projesi geliyor ama emin değilim. Programlamanın hangi alanında uğraşmak iş dünyası için yararı olur?

Sayı tahmin projesi yapabilirsin beginner seviyesindeysen. Random bir sayı üretecek program doğruysa doğru yanlışsa yanlış diyecek program , İçerikte şunları kullanacaksın o yüzden tatminkar olabilir:
  • Random function
  • Variables
  • Integers
  • input/output
  • Print
  • While loops
  • If/Else statements

Sayı tahmin projesi yapabilirsin beginner seviyesindeysen. Random bir sayı üretecek program doğruysa doğru yanlışsa yanlış diyecek program , İçerikte şunları kullanacaksın o yüzden tatminkar olabilir:
  • Random function
  • Variables
  • Integers
  • input/output
  • Print
  • While loops
  • If/Else statements
Dediğinizi bu hafta ödev olarak verdi yaptım onu zaten. Dönem sonu proje ödevi olarak verilecek finalin yarısına etki edecek. Basit birşey istemiyor yapılmış bir programın benzeri olabilir diyor.

Python bilginizi belirtirseniz ona göre tavsiyede bulunayım.
Python bilgim çok az ama yapacağımız proje final sınavına etki edeceğinden dolayı basit bir proje istemiyor hoca ve yapılmış bir projeyi de istemiyor örneğin yılan oyunu yapıp getirmeyin diyor. Yılan oyunu yapacaksanız yeni dinamikler yeni resimler eklemeniz lazım dedi. Bu cumaya kadar ne proje yapacağımı yazılı olarak bildirmem gerekiyor. Aklımda hala tam bir proje yok ama oyun düşünüyorum daha çok.

Çarpanlara ayırma konusunun hesap makinesini yapsanız nasıl olur? (Terim ekleyip çıkarma, Diskriminantla bulma vs...)

Python ile bilgi yarışması nasıl olabilir?
Kullanıcının tasarlayacağı bölüm falan da ekleyebilirsin mesela.

Merhaba Seccad Bey. Benim de bu dönem bir Python proje ödevim var. Aklıma gelen fikirler ise hep çok basit kaçıyor. Sizin projeniz nasıl gitti ve teslim aşamasında aklınıza gelen başka fikirler var mıydı? Açıkçası kendi aklıma gelen fikirleri sunup projeye çevirirsem en mükemmel kodu yazsam dahi CC üzerine çıkacağını zannetmiyorum.

Geri
Yukarı