Çözüldü Python Selenium kütüphanesi hata veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

gsliyiz48

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Macbook pro m2 a2338
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi
Merhaba arkadaşlar,
Python üzerinde Selenium kütüphanesi ile ilgili çalışma yapmak istiyorum fakat kurduğum halde bir türlü ilk startı veremedim. Modül ismi yanlış sanırsam yönlendirme yapabilirseniz sevinirim.

Not: Selenium sürümünü görsellerde bulabilirsiniz.

h1.png

h2.png

Çözüm
O zaman Windows arama sekmesine CMD yazın ve CMD'yi açın, C:\Users\Batu\PycharmProjects\whatsappbot\venv\Scripts\activate yazın. daha sonra pip install -U selenium yazın.
Selenium'u silip tekrar kurar mısınız?

Bu arkadaşın yaptığını yapmayı deneyin bir de Windows'un arama kısmına Python yazıp dosya konumunu aç deyin ardından dosya da boş bir yere sağ tıklayıp komut penceresini burada aç deyin oradan kurun.
(Biraz saçma olabilir ama ben öyle kuruyordum eskiden.)

Selenium'u indirmemişsiniz. Pycharm kullanıyorsunuz, Pycharm aksini yapmadığınız sürece her proje için ayrı bir venv ortamı açar. Dolayısıyla sizin kütüphaneleri normal cmd'den değil Pycharm'ın içindeki terminalden yüklemeniz gerekiyor. Pycharm'da en alt kısımda "terminal" adlı bir sekme göreceksiniz. Oraya tıklayın ve açılan terminale pip install -U selenium yazın.

Selenium'u silip tekrar kurar mısınız?

Denedim fakat olmadı.
Selenium'u indirmemişsiniz. PyCharm kullanıyorsunuz, PyCharm aksini yapmadığınız sürece her proje için ayrı bir venv ortamı açar. Dolayısıyla sizin kütüphaneleri normal CMD'den değil PyCharm'ın içindeki terminalden yüklemeniz gerekiyor. PyCharm'da en alt kısımda "terminal" adlı bir sekme göreceksiniz. Oraya tıklayın ve açılan terminale pip install -U selenium yazın.

Paycharm idesinde denedim fakat olmadı, visiual stdio code da denedim aynı dediğin şeyi fakat gene olmadı.

O zaman Windows arama sekmesine CMD yazın ve CMD'yi açın, C:\Users\Batu\PycharmProjects\whatsappbot\venv\Scripts\activate yazın. daha sonra pip install -U selenium yazın.

Çözüm
O zaman Windows arama sekmesine CMD yazın ve CMD'yi açın, C:\Users\Batu\PycharmProjects\whatsappbot\venv\Scripts\activate yazın. Daha sonra pip install -U selenium yazın.

Teşekkürler sorun çözüldü.

Geri
Yukarı