Python veya JavaScript ile sitelerden veri çekme yolları nelerdir?

yamankm

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Ryzen 5 5600 / Ekran Kartı: EVGA RTX 2070 SUPER BLACK GAMING / Anakart: Asus PRIME B450M-K II / RAM: PNY XLR8 16GB (2X8GB) 3200MHz CL16 / HDD: Seagate Barracuda 1TB 7200RPM / SSD: Adata XPG SX8100 512GB
Merhaba. Python veya JavaScript ile veri çekmek istiyorum bazı sitelerden istediğim veriyi API kullanarak veya API kullanmayarak kolaylıkla çekebiliyorum. Fakat bazı sitelerde iki yolu da bulamadım. Siteyi incele yaptığımda çıkan veriler kaynak koduna gittiğimde gözükmüyor. Bu verilere ulaşmanın bir yolu var mı?

Örnek site paylaşır mısınız? Hangi veri olduğunu da.
konu.png
Çerçeveye aldığım kısımları almak istiyorum.

Verdiğin sitede veriler bir etkileşim sonucu gelmeye başlıyor, bunun için headless browser eklentisi bulunan modülleri kullanabilirsin, kazıma işlemi için xpath, class, label, css selector vb. gibi referansları kullanabilirsin, bunlar bazı web sitelerinde değişkendir, bu nedenle her web sitesi için farklı teknik uygulamak gerekebilir.

Ayrıca verdiğin web sitesi openocean api kullanarak o verileri çekiyor, sen de aynı şekilde çekebilirsin.

Verdiğin sitede veriler bir etkileşim sonucu gelmeye başlıyor, bunun için headless browser eklentisi bulunan modülleri kullanabilirsin, kazıma işlemi için xpath, class, label, CSS selector vb. gibi referansları kullanabilirsin, bunlar bazı web sitelerinde değişkendir, bu nedenle her web sitesi için farklı teknik uygulamak gerekebilir.

Ayrıca verdiğin web sitesi openocean API kullanarak o verileri çekiyor, sen de aynı şekilde çekebilirsin.

Python için bahsettiğiniz modüllerden önerebilir misiniz?
Biliyorsanız önerdiğiniz modüllerin eğitimini de atabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı