Python vs C++

Hangisini seçsem bilemedim açıkcası ilk defa öğrenmeye başlayacağım ama genel olarak hangisi daha işe yarıyor?
C++'a 5-6 saat çalışmıştım ama Python önerdi bir arkadaşım.
Python C++'a göre çok daha kolay. Üstelik Python da C++ kadar geniş bir kullanım alanına sahip. Tabii amacın Unity ile bir oyun geliştirmek ya da bir Windows uygulaması geliştirmek ise Python fazla işine yaramaz. Eğer çok azimliysen C++ öğren. Ama illaki 2sinide öğrenmek istiyorsan ilk önce Python'dan başla, sonuçta öğrenmesi kolay, ondan sonra C++ a geçersin. Tabii burda en önemli olan şey senin bu konudaki azmin ve öğrenme isteğin.

İleride bilgisayar mühendisliği okumak gibi bir düşüncen varsa C++ bilmek avantajına olur. C ve C++ her üniversitede okutuluyor. Python ise sadece bazılarında var. Bunun haricinde veri bilimi, yapay zeka gibi konulara ilgin varsa Pythonu seçmelisin. Sistem programlama veya oyun geliştirme gibi süreçlerde ise C++ daha efektif olacaktır.

Olay günün sonunda öğrenmek istediğin dille ne yapacağınla alakalı.

Hangisini seçsem bilemedim açıkcası ilk defa öğrenmeye başlayacağım ama genel olarak hangisi daha işe yarıyor?
C++'a 5-6 saat çalışmıştım ama Python önerdi bir arkadaşım.
5-6 saat'te bıkan bir insan başladığı hiçbir işin sonunu getiremez. Python ile de başlasan, başka bir şey ile de başlasan, sonuç aynı olur.

5-6 Saat'te bıkan bir insan başladığı hiçbir işin sonunu getiremez. Python ile de başlasan, başka bir şey ile de başlasan, sonuç aynı olur.

Bıkmadım aksine şu an çok zevk alıyorum Udemy'den ders satın aldım sadece hangisi daha yararlı diye sormuştum C++ çalışıyorum şu anda.

Geri
Yukarı