Python'a nasıl çalışılır?

furkan00677

Hectopat
Değerli hocalarım ben açıktan bilgisayar programcılığı okuyorum ve Python öğrenmek istiyorum, çeşitli yerlerden videolar buldum ama nasıl bir yol izlemem gerekiyor, videoları izlerken neler yapmam lazım, videodakilerin aynısını mı yazayım yoksa sadece izleyeyim mi? Hiçbir fikrim yok, bana bir yol gösterir misiniz?

İlk başlarda zor geliyor hocam hatta bayağı zor önce VSC'yi falan kurarsın içine Python vb onları halledersin sonrasında ise ben Python'u öğreneceğim diye değil de basit basit projeler yapmaya çalış asla ben öğreneceğim deme projeyi yaparken öğreniyorsun zaten ve hatta Python o kadar basitki gözün kapalı yaparsın.

İlk başlarda zor geliyor hocam hatta bayağı zor önce VSC'yi falan kurarsın içine Python vb onları halledersin sonrasında ise ben Python'u öğreneceğim diye değil de basit basit projeler yapmaya çalış asla ben öğreneceğim deme projeyi yaparken öğreniyorsun zaten ve hatta Python o kadar basitki gözün kapalı yaparsın.

Şu an kurulu her şeyim hocalar ne yazarsa aynı kodları yazıp çalıştırıyorum ama kendimde bir şeyler denemek istiyorum nasıl yapacağım yapamayacağım korkusu başladı.

Değerli hocalarım ben açıktan bilgisayar programcılığı okuyorum ve Python öğrenmek istiyorum, çeşitli yerlerden videolar buldum ama nasıl bir yol izlemem gerekiyor, videoları izlerken neler yapmam lazım, videodakilerin aynısını mı yazayım yoksa sadece izleyeyim mi? Hiçbir fikrim yok, bana bir yol gösterir misiniz?

Video izleyip güzel bir disiplin ile çalışarak. Öyle arada bir izleyip denerim yok. Disiplinli şekilde ve istekli şekilde yapacaksın bu işi.

Şu an kurulu her şeyim hocalar ne yazarsa aynı kodları yazıp çalıştırıyorum ama kendimde bir şeyler denemek istiyorum nasıl yapacağım yapamayacağım korkusu başladı.

En fazla neyi yapamayabilirsinizki, tüm samimiyetimle söylüyorum Python Almanca'dan daha kolay.

Öncelikle mantığını kavramanız iç 5 adet a4 kağıdı alın ve masanızın önüne koyun, 1. kağıda bir dünya çizin, dünya 5 katmandan oluşsun, 1. katman, C, 2. katman Yazılım dilleri, 3. katman Bilgisayar yazılımları, 4. Katman Ternal, 5. Katman Python. Bunu çizikden sonra boş boş bakmayın ve yaratıcılığınızı konuşturun, anlamaya çalışın, dikkatiniz dağılıyor ise, hazır değilsiniz, odaklanabiliyor iseniz bu işe başlamaya hazırsınız.

Hazırsanız ;

1- Youtube gibi platformlardan kaynak video arayın ve bulun.

2- En iyi deneyim için bir kitap satın alın, önerim : Python Book | Python from the Very Beginning,
3- Unutmayın, yazılımı öğrenebilenlerin yanı sıra öğrenmemeyenlerde vardır, başarısızlık olsaılığınız var ancak kafanızı dağıtın ki bunu düşünmeyin.

4- Kendinizi yormayın ve kendi beyniniz karşısında yenik düşmeyin, bunun için (Ben yapamam, benlikl değil, pes ediyorum yeter artık!) vb. gibi ifadeler kullanmayın.

5- Pythonun acemiler için yayınladığı websiteye bakalım, Python For Beginners

Normalde learningpython.com diye bir site vardı ancak şuan kapanmış. ONUN YERINE bunu öneririm Python Tutorial

UMARIM ANLATABILMISIMDIR, daha fazla sorunuz olursa dm yazın.

1698955135515.png

Öncelikle mantığını kavramanız iç 5 adet A4 kağıdı alın ve masanızın önüne koyun, 1. kağıda bir dünya çizin, dünya 5 katmandan oluşsun, 1. katman, C, 2. katman yazılım dilleri, 3. katman bilgisayar yazılımları, 4. katman ternal, 5. katman Python. Bunu çizikden sonra boş boş bakmayın ve yaratıcılığınızı konuşturun, anlamaya çalışın, dikkatiniz dağılıyor ise, hazır değilsiniz, odaklanabiliyor iseniz bu işe başlamaya hazırsınız.

Hazırsanız;

1- YouTube gibi platformlardan kaynak video arayın ve bulun.

2- en iyi deneyim için bir kitap satın alın, önerim: Python Book | Python from the Very Beginning,
3- unutmayın, yazılımı öğrenebilenlerin yanı sıra öğrenmemeyenlerde vardır, başarısızlık olsaılığınız var ancak kafanızı dağıtın ki bunu düşünmeyin.

4- kendinizi yormayın ve kendi beyniniz karşısında yenik düşmeyin, bunun için (ben yapamam, benlikl değil, pes ediyorum yeter artık!) vb. gibi ifadeler kullanmayın.

5- Python'un acemiler için yayınladığı web siteye bakalım, Python For Beginners

Normalde learningpython.com diye bir site vardı ancak şu an kapanmış. Onun yerıne bunu öneririm Python Tutorial

Umarım anlatabılmısımdır, daha fazla sorunuz olursa DM yazın.

Eki Görüntüle 2000730

Attığınız siteler İngilizce hocam benim o kadar ingilizcem yok. Kodlabdan aldığım Python öğreniyorum kitabım var sadece.

En fazla neyi yapamayabilirsinizki, tüm samimiyetimle söylüyorum Python Almanca'dan daha kolay.

Siz ne işle meşgulsünüz hocam.

Attığınız siteler İngilizce hocam benim o kadar ingilizcem yok. Kodlabdan aldığım Python öğreniyorum kitabım var sadece.
Ingilizceniz yok ise mâalesef birşey yapamazsın dostum, önce ingilizce öğren, sonradan başla, itiraz edenler türkçe kaynak gönderebilir.

Fazla öznel bir yorum olmuş dostum, yazılım kategorisinde bu tarz yorumlar gönderme.

Ingilizceniz yok ise mâalesef bir şey yapamazsın dostum, önce İngilizce öğren, sonradan başla, itiraz edenler Türkçe kaynak gönderebilir.

Fazla öznel bir yorum olmuş dostum, yazılım kategorisinde bu tarz yorumlar gönderme.

Araştırdığım kadarıyla ingilizceye gerek yok? Ayrıca İngilizce'de çalışmaya başladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı