Python'a nasıl çalışılır?

Ingilizceniz yok ise mâalesef bir şey yapamazsın dostum, önce İngilizce öğren, sonradan başla, itiraz edenler Türkçe kaynak gönderebilir.

Fazla öznel bir yorum olmuş dostum, yazılım kategorisinde bu tarz yorumlar gönderme.

Sadece diğer yazılım dillerine göre daha basit olduğunu vurgulamaya çalıştım, ayrıca forumun amacı öznel fikirlerinle insanlara yardım etmek değil mi nesnel bilgiyi her yerde bulursun.

Attığınız siteler İngilizce hocam benim o kadar ingilizcem yok. Kodlabdan aldığım Python öğreniyorum kitabım var sadece.

Siz ne işle meşgulsünüz hocam.

Öğrenciyim, fakat ne zaman Python ile bir sıkıntınız olursa yazın.

Araştırdığım kadarıyla ingilizceye gerek yok? Ayrıca İngilizce'de çalışmaya başladım.
Araştırmanız kesinlikle yanlış ve yanlış olduğunu %100 garanti edebilirim, ingilizceye başlamanız beni sevindirdi, devam edin.

Sadece diğer yazılım dillerine göre daha basit olduğunu vurgulamaya çalıştım, ayrıca forumun amacı öznel fikirlerinle insanlara yardım etmek değil mi nesnel bilgiyi her yerde bulursun.

Yazılım kategorisinde genel olarak nesnel fikirler ortaya atılır dostum, sana kolay olan şey başkalarına göre zor olabilir, sen o yazılım dilini tam öğrenmemişsindir ve kolay diyorsundur, bu başka insanın zoruna gidebilir (ö!rnek!).

Discord veya herhangi bir platformunuzu paylaşır mısınız?

Değerli hocalarım ben açıktan bilgisayar programcılığı okuyorum ve Python öğrenmek istiyorum, çeşitli yerlerden videolar buldum ama nasıl bir yol izlemem gerekiyor, videoları izlerken neler yapmam lazım, videodakilerin aynısını mı yazayım yoksa sadece izleyeyim mi? Hiçbir fikrim yok, bana bir yol gösterir misiniz?

Yazdiklarimin tamami bunu meslek edinecek bu alanda ciddi insanlar icin gecerli, hobi icin 3-4 proje yapacak kisinin neye nasil calistiginin onemi yok.

Ingilizce bilmeli ve Ingilizce kaynaklardan faydalanmalisin. Turkce kaynaklarin hepsi cop. Istisnasi yok bu dedigimin. O yuzden beraberinde Ingilizce ogreniyorum, okudugumu anlayacak kadar biliyorum, terminolojiyi takip edebiliyorum falan hepsini gececeksin. BIr muhendisle teknik tartismayi Ingilizce yapamiyorsan bilmiyorsundur.

Python kolaydir, C++ zordur gibi laflar ogrenci muhabbetidir. Syntaxi verbosity'si ya da high level olmasi dili kolay ya da zor yapmaz. Backward compatible olmayan Python ile 10 sene once yazdigin cloud projeyi veritabani driver guncellemesi sebebiyle upgrade etmeye calis bakalim, ne kadar kolay olacak.
Arac bunlar. Zor ya da kolay olan projedir, dil degil.

Tavsiyem kendi official documanlari uzerinden gitmen. Temel seviye data structure, algorithm, network bilgin olusunca da kendi uygulamalarini yazar ya da open source contribution yaparsin. Baskasinin kodunu okuyarak ya da kendi kodunun elestirilmesiyle de cok ogrenirsin. Iyi bir firmada alaninda cok yetkin insanlarla calisarak epey sey ogrenirsin.

Geri
Yukarı