Çözüldü Python'da kitaplık nasıl entegre edilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kozmoneustee

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Mesela Colorama'yı kullanmak istiyorum fakat nasıl entegre edeceğimi bilmiyorum.

Python:
pip install colorama

Yazanlar var terminale, bende yazıyorum fakat.

Kod:
import colorama could not be resolved from source

Hatası alıyorum. Daha öncesinde bir dosya mı indirmem gerekiyor?

Çözüm
Hocam Python caimasında o kadar yeniyim ki cahilliğimi affedin:
Eki Görüntüle 1489864
VSCode'da terminale yazdığımda aldığım hata, sanırsam Colorama'yı indirip projenin olduğu dizine atmam gerekecek.

Eki Görüntüle 1489865

Colorama'nın indirme sayfasına girdiğimde iki farklı dosya var, hangisini indirmeliyim?
Already satisfied, zaten saglanmis yani onceden kurdugunuz anlamina geliyor. Kodda import colorama yapip calistirmayi deneyin.
Mesela Colorama'yı kullanmak istiyorum fakat nasıl entegre edeceğimi bilmiyorum.

Python:
pip install colorama

Yazanlar var terminale, bende yazıyorum fakat.

Kod:
import colorama could not be resolved from source

Hatası alıyorum. Daha öncesinde bir dosya mı indirmem gerekiyor?
Linux'te iseniz dagitim reposundan kurun. python-colorama veya python3-colorama olmasi gerek.
Ornegin Arch'ta python-colorama.
1660828005931.png

Pip ile kuracagim derseniz --user ekleyin ki dagitimin kuracagi yere degil kullanici adina kursun.

Anladim. Hatayi hangi kisimda aliyorsunuz? Kurarken mi Import ederken mi? Import ederken ModuleNotFoundError mu aliyorsunuz?
1660828593090.png

VSCode'da terminale yazdığımda aldığım hata, sanırsam Colorama'yı indirip projenin olduğu dizine atmam gerekecek.

1660828664356.png

Colorama'nın indirme sayfasına girdiğimde iki farklı dosya var, hangisini indirmeliyim?

Eki Görüntüle 1489864

Eki Görüntüle 1489865

Already satisfied, zaten saglanmis yani onceden kurdugunuz anlamina geliyor. Kodda import colorama yapip calistirmayi deneyin.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı