Python'da kodu tekrarlama

karahindiba79

Centipat
Daha fazla  
Kodda eğer yanlış seçenek seçilirse tekrardan başa sarmasını istiyorum ne yapmalıyım.
Python:
Print ("ilk kapı, 1     2.kapı, 2")
İk = input("hangi kapı: ")
İf (ik == "2"):
 Print ("yanlış kapı öldün... F9'a bas")
Elif ik == "1":
 Print ("doğru kapı... Yola devam et ")

While ve for looplarının ne olduğunu, nasıl kullanıldığını öğrenin. Çok temel bir şey. İnternette çok kaynak var. Birisinin bunu tam olarak şuraya, şunu da şuraya yazacaksınız vs. demesiyle olmaz.

Kodda eğer yanlış seçenek seçilirse tekrardan başa sarmasını istiyorum ne yapmalıyım.
Python:
Print ("ilk kapı, 1     2.kapı, 2")
İk = input("hangi kapı: ")
İf (ik == "2"):
 Print ("yanlış kapı öldün... F9'a bas")
Elif ik == "1":
 Print ("doğru kapı... Yola devam et ")
Python:
while True:
    print ("ilk kapi, 1     2.kapi, 2")
    ik = input("hangi kapi: ")
    if  ik == "2":
        print ("yanlis kapi öldün... F9'a bas")
        break
    elif ik == "1":
        print ("doğru kapi... Yola devam et ")
Bu şek'lde yapablirsin hocam ancak syntaxa dikkat et pythonda fonksiyonları büyük harfle çağırmamalı ve ı ö ü gibi türkçe karakterleri kullanmamalısın. w3schools.com/python/default.asp burdan okuyarak öğrenebilirsin.

While True ve benzeri sadece açıkça döngüden çıkılması belirtilince döngünün bittiği fonksiyonlar mümkün olduğunca kullanılmamalı. Bin çeşit hataya sebep olabilirler. Kötü alışkanlık.

While True ve benzeri sadece açıkça döngüden çıkılması belirtilince döngünün bittiği fonksiyonlar mümkün olduğunca kullanılmamalı. Bin çeşit hataya sebep olabilirler. Kötü alışkanlık.
Ben amatörüm aklıma ilk geldiği gibi yazdım uyarı için teşekkür ederim.

Python:
while True:
    print ("ilk kapi, 1     2.kapi, 2")
    ik = input("hangi kapi: ")
    if  ik == "2":
        print ("yanlis kapi öldün... F9'a bas")
        break
    elif ik == "1":
        print ("doğru kapi... Yola devam et ")
Bu şek'lde yapablirsin hocam ancak syntaxa dikkat et pythonda fonksiyonları büyük harfle çağırmamalı ve ı ö ü gibi türkçe karakterleri kullanmamalısın. w3schools.com/python/default.asp burdan okuyarak öğrenebilirsin.
teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı