Python'dan sonra hangi dile gidilmeli?

Tithisa

Decapat
Evet, Python'u yazılıma ilk adım olarak mantığını anlamak için başlamıştım ve üzerinden 2 ay geçti devam ediyorum. Peki ben Python bittikten sonra ne yapmalıyım? Aslında istediğim şey C# öğrenip Unity ile oyun yapmaktı ama hiç yazılım bilmediğim için Python'dan başladım. Sizce Python'u iyi bir şekilde öğrendikten sonra C#'a geçmem mantıklı olur mu? Unreal Engine 4 kullanacaktım normalde ama yazılım dilinin C++ olduğunu görünce yanına yanaşmadım. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, Python'u yazılıma ilk adım olarak mantığını anlamak için başlamıştım ve üzerinden 2 ay geçti devam ediyorum. Peki ben Python bittikten sonra ne yapmalıyım? Aslında istediğim şey C# öğrenip Unity ile oyun yapmaktı ama hiç yazılım bilmediğim için Python'dan başladım. Sizce Python'u iyi bir şekilde öğrendikten sonra C#'a geçmem mantıklı olur mu? Unreal Engine 4 kullanacaktım normalde ama yazılım dilinin c++ olduğunu görünce yanına yanaşmadım. Teşekkürler.

Unity C# ile devam edin hem kolay hem Unity'de oyun yapmak daha kolay oluyor.

Web Programlama'ya yönelebilirsiniz , hem sıkılacağınızı düşünmüyorum.
"C" dillerine de göz atabilirsiniz.

Hocam güzel ama bana hitap etmiyor, x kişisi sever ama ben sevmiyorum.
Oyun programlamayı düşünüyorsanız C ve C++ dillerine bakabilirsiniz. Kendinizi çok sıkmadan ilerlemek istiyorsanız diğerlerine nazaran daha basit (anlaşılması kolay) olan C#'a başlayın derim. Tabiki tercih sizin :)

Bir dili bitirmek diye bir şey yoktur. Özellikle Python'u. Python bir sürü kütüphaneye sahip dil ve sürekli yeni kütüphaneler çıkıyor. Size tavsiyem ihtiyacınıza göre dil öğrenmeniz.

Bir dili bitirmek diye bir şey yoktur. Özellikle Python'u. Python bir sürü kütüphaneye sahip dil ve sürekli yeni kütüphaneler çıkıyor. Size tavsiyem ihtiyacınıza göre dil öğrenmeniz.
Hocam dili bitirmek diye bir şey zaten yok, 8 yıllık C++ yazarının bile bilmediği şeyler var. Benim orada python ile iyi projeler çıkarttıktan sonra geçmek manasında kullandım, dili bitirdim diyen insan büyük ihtimalle yalan söylüyordur.

Hocam dili bitirmek diye bir şey zaten yok, 8 yıllık c++ yazarının bile bilmediği şeyler var. Benim orada Python ile iyi projeler çıkarttıktan sonra geçmek manasında kullandım, dili bitirdim diyen insan büyük ihtimalle yalan söylüyordur.

"Python bittikten sonra..." diye yazdığınız için öyle söyleme gereği duydum.

Geri
Yukarı