Python'ı Tam Öğrenmeden Başka Dillere Geçmek

Fenas

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Selamlar.

Yaklaşık 2 haftadır Python öğreniyorum. Şu an if-elif-else konusundayım. Anlamadığım bir konu olmadı ve rahatlıkla küçük programlar (gider hesaplayıcı, site giriş programı) yazabiliyorum.

Aslında oyun geliştirme işiyle uğraşıyordum. C# ile başlayacaktım ama zor olduğu söylendiği için Python ile başladım. Python'ı tam öğrenmeden C# diline geçsem bir sıkıntı yaşar mıyım? Python'a devam etmem gerekir mi?

Teşekkürler.

Aslında tüm diller birbirine benzer yapıdadır, önemli nokta akış diyagramını çok iyi bilmektir ben html ile başlamıştım şuanda nerdeyse hepsine hakimim.
Dediğim gibi şu an koşullu durumlar konusundayım ve anlamakta güçlük çektiğim bir konu olmadı. O zaman iyi biliyor oluyyor muyum?
Bir sıkıntı yaşamazsın. If else kısmına geldiğini söylemişsin ama bu daha temel. Her dilde bu aşamaya çok rahatça gelinebilir. Asıl olay biraz sonra başlıyor.
Sonraki konu döngüler yani while ama bakmaya üseniyorum :p sanırım yarın devam edeceğim.

C# dili ile başladım ben programlamaya pek de zor gelmedi. C# Microsoft'un arkasında olduğu bir dildir ve C# ile hibrit platform mobil uygulamalar, Windows yazılımları, .Net Core ile çapraz platform konsol uygulamaları, ASP.Net ile web uygulamaları gibi neredeyse her konuda uygulama yazabilirsiniz.

Sıkıntı yaşamayacağınızdan eminim. Ben önce Python dilinin yarısına geldim, sonra Java, sonra da C++ diline geçiş yaptım. Hepsini hala öğrenmekteyim ve tek sıkıntım C++ biraz zormuş😅. Sizin sıkıntı yaşamayacağınızdan eminim.

C# dili ile başladım ben programlamaya pek de zor gelmedi. C# Microsoft'un arkasında olduğu bir dildir ve C# ile hibrit platform mobil uygulamalar, Windows yazılımları, .Net Core ile çapraz platform konsol uygulamaları, ASP.Net ile web uygulamaları gibi neredeyse her konuda uygulama yazabilirsiniz.
Ubuntu'dan C dillerini kullanarak uygulama yazabilir miyim? Sıkıntı olur mu?

Dediğim gibi şu an koşullu durumlar konusundayım ve anlamakta güçlük çektiğim bir konu olmadı. O zaman iyi biliyor oluyyor muyum?
Bende dediğim gibi aslında kodlamak çok basit bir şey tabi bu benim kendi görüşüm, önemli olan arkadasındaki akışı yani gideceği yolu çıkarmak gerekli yoksa istediğiniz kadar kod bilin neyin nereye yazılacağını bilmedikten sonra.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı