Python'la HTML şablonu yaparken sayfa bembeyaz kalıyor

apozz

Decapat
Daha fazla  
Python:
from flask import Flask,render_template                                                         
app=Flask(__name__,template_folder="templates")
@app.route("/")
def index():

return render_template("index.html")
if __name__ =="__main__":
    app.run(debug=True)

HTML:
<!DOCTYPE html>
<html lang="tr">
<head>
    <meta charset="UTF-8">
    <meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=edge">
    <meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1.0">
    <title>Anasayfa</title>
</head>
<body>
    <h3>Anasayfa</h3>
</body>
</html>

Bu iki kodu yazıyorum çalıştırdığımda sayfa bembeyaz oluyor nedeni nedir ?

Python:
from flask import Flask,render_template                                                       
app=Flask(__name__,template_folder="templates")
@app.route("/")
def index():

app.run(debug=True)

HTML:
<!DOCTYPE html>
<html lang="tr">
<head>
    <meta charset="UTF-8">
    <meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=edge">
    <meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1.0">
    <title>Anasayfa</title>
</head>
<body>
    <h3>Anasayfa</h3>
</body>
</html>

Bu iki kodu yazıyorum çalıştırdığımda sayfa bembeyaz oluyor nedeni nedir ?
HTML'e python'u entegre etmemişsin. Yani mesela CSS veya JavaScript'i ettiğimizi düşün. CSS'i <link> ile, JavaScript'i ise <script> ile, büyük ihtimalle python da özel bir şey vardır.

Yazdığınız html koduna göre bembeyaz bir sayfanın tepesinde Anasayfa yazması gerekiyor. Öyle değilse flask html dosyanızı bulamıyordur, templates dizinin içinde olmalı.

HTML'e python'u entegre etmemişsin. Yani mesela CSS veya JavaScript'i ettiğimizi düşün. CSS'i <link> ile, JavaScript'i ise <script> ile, büyük ihtimalle python da özel bir şey vardır.
Hocam arkadaşın yazdığı kodda görünür bir hata yok, bildiğim kadarıyla HTML'e Python entegre edilmiyor 🙂

Hocam arkadaşın yazdığı kodda görünür bir hata yok, bildiğim kadarıyla HTML'e Python entegre edilmiyor 🙂
Hayır ediliyor :) Bilmediğiniz bir şey için lütfen alaylı bir şekilde konuşmayın. Alaydan kastım mesajıma haha atmanızdan bahsediyorum. Size kalsa adam olmayacağını bilip bırakıcak.

Hayır ediliyor :) Bilmediğiniz bir şey için lütfen alaylı bir şekilde konuşmayın. Alaydan kastım mesajıma haha atmanızdan bahsediyorum. Size kalsa adam olmayacağını bilip bırakıcak.

Hocam verdiğiniz projenin Flask ile hiçbir bağlantı ve alakası yok, o yüzden alaycı bir tepki verdim.

PyScript ile Python Web üzerinde çalıştırılabilir ama Flash tamamiyle ayrı bir olay hocam. Nasıl PHP ve Ruby on Rails Backend içinse Flask de backend için.

Kod:
from flask import Flask, render_template
app=Flask(__name__,template_folder=".")
@app.route("/")
def index():
 app.run(debug=True)

Bu kodda template_folder kisminda nokta koyarak hali hazirdaki klasordeki index.html dosyasini cagiriyoruz.
Kaynak : How to render index.html using python Flask MVC

Yeni konular

Geri
Yukarı