Çözüldü Python'u .exe yapmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

birazsorumvar

Centipat
Pythonu pyinstaller --onefile dosyaadi.py ile exe yaptım, sonra klasöre gittim ve "dist" klasörünün içindeki dosyayı çalıştırdığımda Windows Defender virüs olarak algıladı, kodu hazır almıştım ama kod zararlı değil sadece whatsapp'dan mesaj göndermeye yarıyor, VirüsTotal'de falan tarattım Kaspersky virüs bulmadı ama Malwarebytes
buldu, format falan atmalı mıyım? İsterseniz kodu yazabilirim.

Çözüm
Bu normal bir durum, isterseniz sadece ekrana bir şey yazdıran bir kod yazıp exe çıktısı alın yine aynı şeyin olduğunu göreceksiniz. Yazdığınız programı lisanslayıp virüs programlarının bunu görmemesini sağlamanız gerekiyor ki zararlı olarak algılamasın, bu da oldukça maliyetli.
Bu normal bir durum, isterseniz sadece ekrana bir şey yazdıran bir kod yazıp exe çıktısı alın yine aynı şeyin olduğunu göreceksiniz. Yazdığınız programı lisanslayıp virüs programlarının bunu görmemesini sağlamanız gerekiyor ki zararlı olarak algılamasın, bu da oldukça maliyetli.

Artı -1 Eksi
Çözüm
Pythonu pyinstaller --onefile dosyaadi.py ile exe yaptım, sonra klasöre gittim ve "dist" klasörünün içindeki dosyayı çalıştırdığımda Windows Defender virüs olarak algıladı, kodu hazır almıştım ama kod zararlı değil sadece whatsapp'dan mesaj göndermeye yarıyor, VirüsTotal'de falan tarattım Kaspersky virüs bulmadı ama Malwarebytes
buldu, format falan atmalı mıyım? İsterseniz kodu yazabilirim.
False-positive denen bir şey var, antivirüs programları da hata yapabilir. Ben de yaşadım, konu linkini bırakayım:
Yani normal bu.

Artı -1 Eksi
Bu pyinstaller ile alakalı bir sorun yani sizin için özel olan bi durum değil. pyinstaller harici bir modül kullanabilirsiniz. Birçok kişi de pyinstaller ile yaptığı exe'nin virüs olarak algılandığını bildiriyor.

Geri
Yukarı