Python'u sadece yapay zeka ile uğraşanlar mı öğrenmeli?

bekirberkepli

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RYZEN 5 5600G
ASUS RTX 3060 12GB
ASUS B450M-DRAGON
kıngstone (16x2) GB (3200MHZ) RAM
650W PSU
500GB KIOXIA M.2 SSD
ALIENWARE AW2521HFA FAST IPS MONİTÖR
Şöyle bir görüş var çevremde, yapay zeka öğrenmiyeceksen Python öğrenme diye, ben öyle olmdaığını düşünüyorum, bildiğim kadayılra web ve uygulama geliiştirmek içindekullanılıyor Python. Günümzde her yerde C++ ve Python var bildiğim kadaryıla ben nasıl bir yol izlemeyeliyim sizce?

Öyle bir şey yok. Her dilin iyi olduğu alan farklı, doğru. Ama bu o alandan farklı şeyler için kullanılamaz demek değil. Ayrıca Python sadece yapay zeka amaçlı da değil web uygulamaları, veri analizi vs. bir çok alanı var.

Backend tarafında sıklıkla kullanılan diller arasında. Sadece yapay zeka ile ilgilenenler öğrenecek diye bir şey yok. Rest API de çıkabilirsiniz bot da yazabilirsiniz hatta masaüstü uygulama ve oyun bile yazabilirsiniz. Bunu size diyen kişi her kimse dinlemeyin.

Ben de uzun zamandır araştırıyorum. Python veri işlerinde, back-end’de, yapay zekada, siber güvenlikte, uygulama geliştirmede hatta oyun geliştirmede bile kullanılabiliyor. Çok geniş bir kullanım alanına sahip. Hem de diğer dillere kıyasla daha basit mantıkta. Kullanımı da pratik. Sadece yapay zekada kullanılıyor diye kenara atmayın bence.

Ben C# öğreniyordum fakat günümüze baktığımda piyasada C++ Python ve Java en çok kullanılanlar yanlış bilmiyorsam. O yüzden bende Python öğrenmeyi düşünüyorum.

Staj yaptığım yerde tek bir dil öğrenme yetmez dediler bir de bu doğru mudur?(doğru olduğunu düşünüyorum, fikirlerinizi almak için soruyorum)

Tamam öğren de sonra onunla ne yapacaksın? Ne işine yarayacak? Her yerde zorlarsan kullanırsın, evet. Oyun bile yaparsın. Ama büyük oyun yapamazsın.
Forumdakilerin "biliyorum" tanımına göre Python öğrenmek 1 saat falan sürüyor. O 1 saat sonrasında ne olacak?

Doğru demişler de hala ne olacak sorusuna cevap vermiyorsun. Python öğrenip işe mi gireceksin?

Ben C# öğreniyordum fakat günümüze baktığımda piyasada C++ Python ve Java en çok kullanılanlar yanlış bilmiyorsam. O yüzden bende Python öğrenmeyi düşünüyorum.

Staj yaptığım yerde tek bir dil öğrenme yetmez dediler bir de bu doğru mudur?(doğru olduğunu düşünüyorum, fikirlerinizi almak için soruyorum)
Ne yapmak istediğinize bağlı bir şekilde değişecek bir durum bu.Her dilin kendisine göre + ve - leri var .Python öğrenmesi kolay bir dil ama tavsiyem ilk önce algoritma bilginizi geliştirin gerisi zaten syntax öğrenimine kalıyor.Ne yapacaksanız o na göre ileriersiniz.Kolay gelsin.

Şu an 1. sınıf öğrenciyim herkes gibi bir yerden başlamam gerek ve ne yapacağımı bilmediğim için seçtiğim dile göre ilerlerim diye düşündüm. Ama uygulama geliştirmek için kullanırım yüksek ihtimal

Yeni konular

Geri
Yukarı