Q6600 işlemciye erkan kartı önerisi

sparostago

Hectopat
Q6600 işlemcim için en uygun ve iyi bir ekran kartı önerir misiniz? İleri de işlemcimi Q9550'ye yükselteceğim. Darboğaz fazla olmasa yeter.
GTA 5 ve CS:GO oynamayı düşünüyorum.(Orta ayarlarda)

Son düzenleyen: Moderatör:
Zamanında yaklaşık 2 yıl boyunca Q6600 2.4 Ghz + EVGA FTW GTX 750 Ti + 8 GB (2x4) DDR3 1333 Mhz sistem kullandım. GTA 5'in hikaye modunda özellikle şehir içinde dolaşırken çok fena darboğaz oluyordu. GPU kullanımının %40'lara kadar düştüğünü iyi hatırlarım. Şimdi i5 2500 ile beraber aynı mekanı paylaşıyorlar. 😀. Ayrıca, Q6600'ün çoğu oyunda genel olarak 1080p'de 750 Ti'yı zar zor da olsa çoğu oyunda beslediğini söyleyebilirim. Core 2 serisinde Q9550, Q9650 750 Ti için daha sağlıklı bir seçim olur. Ekran kartı seçiminde ise @enes.wtp 'ün de önerdiği gibi GTX 750 Ti, RX 460 gibi kartlara yönelebilirsiniz.

Zamanında yaklaşık 2 yıl boyunca Q6600 2.4 GHz + EVGA FTW GTX 750 Ti + 8 GB (2x4) DDR3 1333 MHz sistem kullandım. GTA 5'in hikaye modunda özellikle şehir içinde dolaşırken çok fena darboğaz oluyordu. GPU kullanımının %40'lara kadar düştüğünü iyi hatırlarım. Şimdi i5 2500 ile beraber aynı mekanı paylaşıyorlar. 😀. Ayrıca, Q6600'ün çoğu oyunda genel olarak 1080P'de 750 Ti'yı zar zor da olsa çoğu oyunda beslediğini söyleyebilirim. Core 2 serisinde Q9550, Q9650 750 Ti için daha sağlıklı bir seçim olur. Ekran kartı seçiminde ise @enes.wtp'ün de önerdiği gibi GTX 750 Ti, RX 460 gibi kartlara yönelebilirsiniz.

Kullandığınız 750 Ti'da NVIDIA driver desteği devam ediyor mu?

2 GB'lık versiyonu ile fiyat farkı çok yoksa alınabilir. Fazla VRAM çoğu zaman iyidir. Özellikle oyunların grafik seçeneklerindeki texture quality/intensity, ambient occlusion, tesellation, MSAA, render distance gibi ayarlar aktif edildiği zaman ekran kartı belleği dolmaya başlar. Bu noktada VRAM önem kazanmaya başlar. Ancak GTX 750 Ti'ın bir RX 570 gibi 4GB VRAM'i yüksek kalitede ölçeklendirip verimli bir şekilde işleyebileceğini düşünmüyorum. Benim gözümde 2 GB VRAM, 750 Ti için kafidir.

2 GB'lık versiyonu ile fiyat farkı çok yoksa alınabilir. Fazla VRAM çoğu zaman iyidir. Özellikle oyunların grafik seçeneklerindeki texture quality/intensity, ambient occlusion, tesellation, MSAA, render distance gibi ayarlar aktif edildiği zaman ekran kartı belleği dolmaya başlar. Bu noktada VRAM önem kazanmaya başlar. Ancak GTX 750 Ti'ın bir RX 570 gibi 4 GB VRAM'i yüksek kalitede ölçeklendirip verimli bir şekilde işleyebileceğini düşünmüyorum. Benim gözümde 2 GB VRAM, 750 Ti için kafidir.

Ben kartlar hakkında fazla ayrıntı bilmiyorum. Benim oynayacağım oyun belli GTA 5, CS:GO, PUBG Lite.(Max orta seviye) sizin önerdiğiniz 4 GB mi 2 GB mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı