Q6600 Overclock

AYBERKB

Kilopat
Makaleler
6
Yer
EDİRNE
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, elimde q6600 işlemci var ve overclock yapmak istiyorum.

Sistemim:
Intel Core2 Quad Q6600
Msi g33m
4x2GB 667Mhz Ram
Xigmatek tyr sd962 işlemci soğutucu
Zalman zm-500le
Msi gtx 750 ti

İşlemciyi 2.8Ghz'e kadar sorunsuz çıkarabiliyorum. 2.90Ghz'de bazen çökmeler meydana geliyor. Ama 3 Ghz'e çıkarmak istediğimde olmuyor. Yardımlarınızı bekliyorum.
@BigJoker

Son düzenleyen: Moderatör:
2.90Ghz'e kadar voltajsız deniyorum 2.80Ghz'e sorunsuz çıkıyor. Ondan sonra 2.90 ve üstü Ghzlere çıkamıyorum
Edit: 2.90 Ghz'e voltajsız çıkılıyor ama stabilite sağlanmıyor.

Peki nasıl bir sorunla karşılaşıyorsun.
Mesela frekansı artırdığında ne oluyor. Örneğin: "Bilgisayar kapanıyor tekrar açılırken reset atıyor ve orjinal ayalarında devam ediyor" gibi.

Peki nasıl bir sorunla karşılaşıyorsun.
Mesela frekansı artırdığında ne oluyor. Örneğin: "Bilgisayar kapanıyor tekrar açılırken reset atıyor ve orjinal ayalarında devam ediyor" gibi.
evet aynı dediğiniz gibi 3 Ghz'e çıkarmaya çalışıyorum voltaj vererek ama bilgisayar açılırken onarıma geçiyor ve hata veriyor. Bu hatalara gelirsek hepsi değişik hatalar.

Çok büyük bilgiye sahip değilim. Daha bilgili, daha yetkili kişiler daha detaylı yardımcı olacaktır.
Benim tahminim bu noktadan sonra işlemci voltaj istiyor. Daha fazlasını voltaj vermeden alamazsın.
Voltaj vermek tamamen sana kalmış, çok dikkat et, birçok konu var üşenmeden hepsini oku, hatta bekle daha bilgili arkadaşlar akıl versinler.
Sistem eski bir sistem olduğu için pek önerilmez voltaj vermen diye tahmin ediyorum.
Bu arada yanlış anlama sakın amacım sistemini kötülemek değil şuan bende pentium dual core E6500 var.

Dedikleriniz doğru voltajı sınırlar içinde verdim her seferinde. Sistem eski ama yeni sistemi 2 yıl sonra üniversiteye başlarken sağlam bir sistem alacağım beni biraz daha idare etmesi için overclock yapmak istiyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı