Q6600 oyunda 100 derecede çalışıyor

YT_LegenD

Decapat
Daha fazla  
Normalde işlemcim 2.4 GHz de çalışmakta ben 2.8 yaptım. Sıcaklıklar oyunda100 dereceyi de görmekte, sıkıntı çıkartır mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    12,6 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciniz yeteri kadar soğutma işlevini sağlayamıyor veya işlemci hatalı montaj yapılmış.

Aldığınız ısı değerleri aşırı yük altında bile 775 söket işlemci için fazlasıyla yüksek.

İşlemciniz yeteri kadar soğutma işlevini sağlayamıyor veya işlemci hatalı montaj yapılmış.

Aldığınız sıcaklık değerleri aşırı yük altında bile 775 söket işlemci için fazlasıyla yüksek.

Stok fan kullanıyorum sebebini bu olduğunu düsünüyorum fakat uzun zamandır böyle kullanıyorum şimdi ise OC değerini düsürdüm boşta iken 70'lerde takılıyor simdi yükte iken 100'lere cıkıyor.

Stok fan kullanıyorum sebebini bu olduğunu düsünüyorum fakat uzun zamandır böyle kullanıyorum şimdi ise OC değerini düsürdüm boşta iken 70'lerde takılıyor simdi yükte iken 100'lere cıkıyor.
Stok fan o.c yapılmadan yük altında kullanımda bile yeterli. Termal macunu ve montajı doğru olsun yeter.

Tabikide bilgisayarı arka planda gereksiz yere çalışan programlar veya virüsler yormuyor olsun.

Stok fan bile olsa düzgün takıldığında ve iyi bir macun sürüldüğünde boşta 70 derecelere kadar sıcaklıkların çıkması normal değil. Fanın düzgün takıldığına dikkat edin.

Geri
Yukarı