Q6600 sisteme format atarken siyah çizgi yanıp sönüyor

emregoodmann

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8 GB
SSD veya HDD modeli
WD 240 GB SSD
Ekran kartı
GT 730
Anakart
ECS G41 M7
İşlemci
Q6600
Arkadaşlar herkese merhaba, bilgisayarımda 160GB HDD vardı ve bu HDD'nin disk sağlığı gerçekten çok düşük.
Ben SSD aldım 240GB ve Windows 10 format USB diskimle SSD'yi takip HDD'yi çıkardım temiz kurulum yapmak istedim. Format USB'sini Rufus ile yazdırmıştim. Ama format ekranında flash belleğimi en üste almama rağmen videodaki gibi siyah çizgi yanıp yanıp sondu ve format atamadım.
Acaba disk klonlama yapsam sorunum çözülür mü? Veya bu hatanın çözümü nedir yardımcı olur musunuz teşekkür ederim.

Yeniden Flash diske yazdır, sistemin UEFİ destekliyorsa (biostan kontrol edebilirsin.)
UEFI yi aç, daha sonra
1679160633098.png

GPT ve UEFI olarak FAT32 olarak format flashını oluştur ve F12ye (bilgisayar açılırkan boot ekranında genelde F12 boot menüyü açar)
UEFI ya da EFI olarak Flash Belleğinin adı markası vs ç.ıkar. Onu seçerek windows kurulumuna başla, bir sorun vermemesi lazım.

Ayrıca bazı UEFI boot ederken monitörde tuhaf yazılar çizgiler vs belirebilir, sabırla beklerseniz windows kurulum ekranına geldiğini görebilirsiniz.

Arkadaşlar ben zaten sizin dediğiniz gibi MBR olarak yazdırdım UEFI desteğim olmadığı için.
Ama bu hatayla ilk defa karşılaştım.
Ayrıca o Rufus'un hangi sürümü bilgi verir misiniz? Bende yoktu o seçenek ek olarak NTFS olarak biçimlendirmistim ben.

Arkadaşlar ben zaten sizin dediğiniz gibi MBR olarak yazdırdım UEFI desteğim olmadığı için.
Ama bu hatayla ilk defa karşılaştım.
Ayrıca o Rufus'un hangi sürümü bilgi verir misiniz? Bende yoktu o seçenek ek olarak NTFS olarak biçimlendirmistim ben.

Kırmızı çerçeveyle işaretlediğim yeri seçtiniz mi? "Eski BIOS'lar için düzeltme eki". Bazı sistemlerde bu işaretli olmazsa açılışta siyah ekranda cursor yanıp söner.

Buradan indirin.

"Gelişmiş sürücü özelliklerini göster"e tıklayın.

Maalesef disk klonlama yaparken halihazırda olan Windows sürümünü çöp ettim başka bilgisayardan hazırlayacağım bugün teşekkür ederim.

Kırmızı çerçeveyle işaretlediğim yeri seçtiniz mi? "eski BIOS'lar için düzeltme eki". Bazı sistemlerde bu işaretli olmazsa açılışta siyah ekranda cursor yanıp söner.

Buradan indirin.

"Gelişmiş sürücü özelliklerini göster"e tıklayın.

Hocam direkt Windows'un kendi programıyla halletsek olur mu?

Son düzenleme:
Maalesef disk klonlama yaparken halihazırda olan Windows sürümünü çöp ettim başka bilgisayardan hazırlayacağım bugün teşekkür ederim.

Hocam direkt Windows'un kendi programıyla halletsek olur mu?
Windows'un kendisi flash belleğe UEFI olarak yazar. Rufus en iyi çözümdür.

Geri
Yukarı