Q6600 Sistemi R7 240 ile Upgrade

Metin Civelek

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi günler arkadaşlar. Şu anki sistemim nereden baksanız 7-8 yıllık tabiki arada degişiklikler yaptım fakat ekran kartı, anakart dışında tüm parçaları en az 1 kere degiştirdim denebilir. Genellikle MMORPG veya FPS oyunları oynadıgımdan dolayı ekran sistemimde sıkıntı yaşamadım fakat yeni yeni oluşan aşırı derecede FPS dropları donmalar vs derken yeni ekran kartı arayışına girdim. Vatandan;

Sapphire R7 240 GDDR3 2GB 128Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı

Gördüm baya bi inceledim low profil olmasına ragmen FPS oyunlarını desteklediginden dolayı almaya karar verdim fakat magaza baya bi uzak oldugumdan gidip anakartla vs uyumsuzluk çıkıp hüsranla dönmek istemiyorum. En azından uyumlu mu degil mi bir nebze bilen bir arkadaş var ise yardımcı olabilir mi?

Anakart modeli : Gigabyte GA-P35-S3G (http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/ga-p35-s3g/specs/)
Şuanki Ekran Kartı : EAH3650 SILIENT/HTDI/1G (ASUS Global)
İşlemci : Intel Core Quad Cpu Q6600 @ 2.40GHz
PSU : Asus un kendi PSU 1 yıl oldu alalı 400 Watt yeterli gelir mi bunu da belirtir iseniz.
RAM DDR2: Kingston 3GB + 2 GB RAM eklicem ekran kartı alır iken.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci her şekilde sorun yaratacaktır. Ancak Aliexpress ile 20 Dolara E5450 alabilirsiniz. Fakat tam bir garantisi yok. Ekran kartı mutlaka Fps artışı olacaktır. Ama işlemci bazı oyunlarda yetmeyebilir.

İşlemci her şekilde sorun yaratacaktır. Ancak Aliexpress ile 20 Dolara E5450 alabilirsiniz. Fakat tam bir garantisi yok. Ekran kartı mutlaka Fps artışı olacaktır. Ama işlemci bazı oyunlarda yetmeyebilir.

Q6600 ile R7 240 nasıl sıkıntı çıkaracak bunu açıklar mısınız ?
Q6600 Nvidia GeForce 210 DDR2 1 GB 12 BIT ekran kartı ile 1024x720 çözünürlükte GTA V içerisinde normal ayarlarda 20-25 FPS alıyorum.

@Metin Civelek aşağıdaki konulardan fikir sahibi olabilirsiniz.

Core 2 Quad Q6600 sisteme ekran kartı tavsiyesi

Q6600 Sisteme Ekran Kartı Önerisi

Benim konuyu açmamdaki asıl amaç ekran kartı ana kartı ile sıkıntı yaratırmı işlemci ile darbogaz yaşarmıyım psum kaldırırmı

Kardeş sen e5450 ye iyi diyorsun ama q6600 bu işlemcinin 3 katı kadar diyebilirim. Çünkü benim eski bilgisayarımda e5400 vardı ve gta 4 de bile sıkıntı çıkarıyordu. Bu arada bende i5 4. Nesil işlemci var arkadaşımda da q6600 var o gta da 35 fps alırken ben 45 alıyorum yani bilmeden konuşma.

R7 240 30w güç tüketiyor PSU sorun çıkarmaz, anakartta destekliyor işlemci darboğaz yapmaz para sıkıntısı yoksa R7 250 bak derim.

Geri
Yukarı