Q8300, HD 4350 Sistem ve Mac OS Uyumu

fearless518

Hectopat
Selam arkadaslar iyi forumlar. Öncelikle hackintosh kurulumuyla ilgili sıfır bilgiye sahibim videoları izledim ancak geçerli bir sonuca varamadım. Başka bir forumda sistemim için iAtkos ml3u kurmalısın demişlerdi ancak uefi desteğim var mı yok mu onu bıle anlayamadım yardımcı olmadılar. Burada daha degerli bilgili arkadaslar oldugu kanısındayım.

Bilgisayar:
Bilgisayar Türü ACPI x86 tabanlı bilgisayar
İşletim Sistemi Microsoft Windows 7 Ultimate
Internet Explorer 10.0.9200.16660
DirectX DirectX 11.0

Anakart:
CPU Türü QuadCore Intel Core 2 Quad Q8300, 2500 MHz (7.5 x 333)
Anakart Adı Foxconn G41MX v2.0 Series (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
Anakart Çipseti Intel Eaglelake G41
Sistem Belleği [ TRIAL VERSION ]
DIMM1: A-Data 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)
BIOS Türü AMI (04/27/10)
İletişim (COM ve LPT) Communications Port (COM1)

Görüntü Birimi:
Görüntü Bağdaştırıcısı ATI Radeon HD 4350 (Microsoft Corporation WDDM 1.1) (512 MB)
Görüntü Bağdaştırıcısı ATI Radeon HD 4350 (Microsoft Corporation WDDM 1.1) (512 MB)
3D-Hızlandırıcı ATI Radeon HD 4350 (RV710)
Monitör Philips 107E (107E6) [17" CRT] (CX 659401)

Çokluortam:
Ses Bağdaştırıcı ATI Radeon HDMI @ ATI RV710/730/740 - High Definition Audio Controller
Ses Bağdaştırıcı Realtek ALC662 @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

Depolama :
IDE denetleyici Intel(R) 82801G (ICH7 Ailesi) Ultra ATA Depolama Denetleyicileri - 27DF
IDE denetleyici Intel(R) 82801GB/GR/GH (ICH7 Ailesi) Seri ATA Depolama Denetleyicisi - 27C0
Disk Sürücüsü SAMSUNG HD080HJ ATA Device (80 GB, 7200 RPM, SATA-II)
Disk Sürücüsü SAMSUNG SP0411N ATA Device (40 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)
Disk Sürücüsü Seagate Portable USB Device (465 GB, USB)
Optik Sürücü DTSOFT Virtual CdRom Device
SMART Sabit Disk Durumu OK

Ağ Bağdaştırıcısı Realtek RTL8168D/8111D Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.20) (192. [ TRIAL VERSION ])

BIOS Özellikleri:
Sağlayıcı American Megatrends Inc.
Sürüm 080015
Yayım Tarihi 04/27/2010
Boyut 1024 KB
Açılış Sürücüleri Floppy Disk, Hard Disk, CD-ROM, ATAPI ZIP, LS-120
Yetenekler Flash BIOS, Shadow BIOS, Selectable Boot, EDD, BBS
Desteklenen Standardlar DMI, APM, ACPI, PnP
Genişleme Yeteneği ISA, PCI, USB
Virtual Machine Hayır

BIOS Üreticisi:
Firma Adı American Megatrends Inc.

Ramını artır, 2 yeterli ama 4-8gb daha iyi gelecektir... Ekran kartını değiştirebiliyorsan en ucuzundan 9800 Nvidia al.. Anakartın ve işlemcin uyumlu..

Cevabınız için teşekkürler. Bu haliyle kurulum gerçekleştirmek mümkün değil midir? Eğer mümkünse ml3 u mu ml2 mı ne yüklememi önerirsiniz? En azından bir deneyerek kullanmak istiyorum daha sonrasında donanım değişikliğine gidebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartın dışında mümkün ekran kartını tanıtamazsın ati ekran kartları sorun çıkarıyor, yeni nesil ati 5860 sapphire gibi olsaydı belki bir ihtimal tanırdı..

Cevabınız için teşekkürler. Bu halıyle kurulum gerceklestırmek mumkun degıl mıdır ? Eger mumkunse ml3 u mu ml2 mı ne yuklememı onerırsınız ? En azından bı deneyerek kullanmak ıstıyorum daha sonrasında donanım degısklıgıne gıdebılırım.

Yüklersin kardeşim aynı ekran kartı ve anakart var bende ve herşey mükemmel çalışıyor. Tek sorun ses kartımda o da mikrofon çalışmıyor.

O zaman tam aradigim kisisin :) Ben hala hackintosh kurulumu yapmadim yardimci olur musun?
İlk olarak http://kickass.to/iatkos-l2-mac-os-x-lion-10-7-2-t5989819.html bunu indir sonra transmac ile dvd ye yazdır şu şekilde:

Transmaci aç file>open disk image>iatkos l2 yi seç onu seçtikten sonra transmacte seçtiğin iatkos l2 dmg dosyasını göreceksin, ona sağ tuş tıkla ve expand de,expand dedikten sonra sana tekrardan kaydetmen gerekecek. İsmini l2 yap ve masaüstüne kaydet. Sonra kaydolduktan sonra transmac programında kaydettiğin isimde dmg göreceksin. Ona sağ tuş tıkla burn dvd yap, merak etme boyutu büyük gözüküyor ama dvd ye yazıyor (4.7'lik dvd yetiyor)

Şimdi gelelim kurulumdan önce yapman gerekenlere:

• BIOS'a gir ve yapman gereken ayarlamaları yap şu şekilde:
  • Power Management Setup a gir,en üstteki acpi suspend type s3 str olacak.
  • Geri gel ve Integrated Peripherals a gir usb configurationa gir legay usb support u disabled yap.
  • Geri gel yine Integrated Periphalsta Ide configuration a gir orda sata controller i encached yap ve altındaki before pata olacak.
  • Şimdi kaydet ve çık bios ayarlarını.

Eğer kurulum gerçekleşirse yani dvd boot yaparsa sıkıntı yok eğer yapmazssa biosunu son sürüme güncelleştir (anakartın foxconn g41mx-e/k ise bana mesaj at sana göndereyim).

Kuruluma geçelim:

1. Ön yükleyici olarak Chimera bootloaderi seçtim(Önyüklecisi ek özelliklerinde graphics enabler vesahire hiç bir şeyi yüklemedim)
  2. Donanımda ses olarak vodoohda yı seçtim(sonradan yenisi ile değiştirdim sana göndereceğim)
  3. Ağ olarak kabloludan realteki seçtim.
  4. Ekran kartını seçme yine sana göndereceğim(çünkü hd 4350 görmüyor 4600 olarak göstereceğiz ama 512 mb olarak çalışacak)
  5. Diğer ayarları hatırlamıyorum kendin bak gereksiz bir şey yükleme.
  6. Bu şekilde kur düzgünce kurulup açılırsa ki açılır :D o zaman 10.7.5 e güncelleyip kextleri (ekran kartı vs sana göndereceğim) yükleyeceğiz.
  7. Kurulum yaptıktan sonra ve güncellemeden sonra kext yüklemeleri birlikte yapalım çökmesin hackintosh.
  8. Çift hdd de varsa windows ve hackintoshu birlikte kullan bi hdd windows bi hdd hackintosh kullan kextlerde sıkıntı çıkarsa hackintosh çöker bizde windows üzerinden o kextleri silebiliriz biraz uzun oldu ama neyse inşallah temiz kurulum olur. Kurduğunda bana mesaj at ben arada girer bakarım girdiğim zaman sana mesaj atarım.

Çok daha iyi olacak çift hdd. Kextler yüzünden Mac çöktüğünde windowstan silerek kurtarabileceksin :) Kurulum bitince haber et ekran kartını ve kurulumunu göndereyim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı