Q8300 sistem yavaş ve ağır çalışma sorunu

YiğitAli

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar herkese, bilgisayarımı kullanırken hiçbir problem yoktu gayet normal ve stabil bir şekilde çalışıyordu. Fakat şu iki gündür bilgisayarın güç tuşuna basınca fanlar vs. dönüyor ekrana görüntü gelmiyor yani açılmıyor. Güç tuşuna basılı tutup kapatıyorum tekrar açıyorum bu sefer açılıyor fakat kasmadan ziyade bilgisayarda bir slow motion oluyor bildiğiniz bütün işlemler ağır ağır oluyor. Daha önce bir çok şey ile karşılaştım ama bu ilk defa başıma geldi. BIOS ayarlarını sıfırladım tekrar denedim olmadı. Acaba termal macunu değiştirsem olur mu dedim soğutucuyu çıkartırken 2 bacağı kırılmış içinde, evde stok soğutucu vardı onu taktım macunu yeniledim fakat yine aynı sonuç. Çözüm önerilerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.

• ASUS P5G41T M-LX
  • Intel 2 Quad Q8300
  • Kingston 2x4 8GB 1333 MHz
  • MSI R7 240

Son düzenleyen: Moderatör:
En mantiklisi format.. Cunku anlattigin bu tip sorunlar virus veya trojen kaynaklida olabilir. Arka planda calisir ve pc kapata bastiginda kimi zaman hata verir. orn. bilmeme uygulama kapatmaya zorlandi.. sen en temizi bir format cek ondan sonra bak bence sorun kalmayacaktir. Tam anlayabilmen icin pc nin herseyini test etmen gerek. Acaba harddisk stabil calisior mu ? gibi sorular olabilir yani..

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı