R7 2700X sistem çok ağır ve yavaş

Nurullah.K

Decapat
Daha fazla  
Gigabyte Aorus X470 GAMING 7 Wi-Fi anakart.
AMD Ryzen 7 2700X sekiz çekirdekli 3.70 GHz işlemci.
32 GB RAM.
250 GB Samsung 970 Evo Plus NVMe M.2 SSD.
MSI N220 GT 1 GB 128 Bit ekran kartı.
750W güç kaynağı.

Yukarıdaki özelliklerde bilgisayarım var. Bu bilgisayarı 40 gün önce kurdum. Bilgisayar yavaş, eski Core 2 Duo bilgisayarım gibi yavaş. Bu neden olabilir? Kurarken hiçbir yerde hata yapmadım. Sadece işlemciyle gelen fanı takarken zorlandım. İlkin nasıl takılacağını çözemedim. Fanı işlemciye koydum. Anakarta bağlama yerlerini takamadım. Fanı işlemciden kaldırdım ve tekrar taktım. Acaba sorun bununla mı ilgili? Macun işlemciye sürülü gelmişti. Bir de bilgisayarı ilk açtığımda clear CMOS information: BIOS has been reset. Please re-Config your BIOS setup items if needed diye bir uyarı olmuştu. Böyle yeni bir bilgisayarın yavaş olmasında kesin bir sorun var. Bilgisayarda çeşitli yerlerde yavaşlıklar var. Bunlardan birisi dosyalar açılırken videoda görüldüğü gibi yavaşlık. BIOS'da CPU sıcaklığı 29.0 dereceydi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fanın takılması.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosyaların açılmasında yavaşlık.

Dosya Ekleri

• Bios uyarısı.jpg
    Bios uyarısı.jpg
    233,7 KB · Görüntüleme: 31
  • CPU sıcaklık 2.jpg
    CPU sıcaklık 2.jpg
    281,1 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı