Q8300 undervolt nasıl yapılır?

Muhammed1221

Hectopat
Yer
Diyarbakır
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HD 5670
Q9400
350W Bien PSU
2X4 1333 MHz 8GB Ram
HD161HJ 160GB HDD
GA-G41M Gigabyte Combo anakart
Intel Core 2 Quad Q8300 işlemcim var stock soğutuculu yük binince çok fazla ısınıyor kasa kapağını falan açtım ama her türlü ısınıyor dün 2 saat aralıksız CS:GO oynadım CS:GO ekranını kapattı kilitlendi PC işlemcimi 2GHz'ye düşürmeme rağmen çok ısınıyor undervolt nasıl yapabilirim?

Dosya Ekleri

• 1629443986180.png
    1629443986180.png
    1,4 MB · Görüntüleme: 30
@Muhammed1221 o işlemci undervolt desteklemiyor. Voltage ID değeri düşürülebilir ama bu da performansa etki edebilir.

Özetle macun yenileyin bakım yapın. Undervolt o sistemde mümkün değil pek.

Macunu yeni sürüldü ben tam süremem diye bilgisayarcıya götürdüm o sürdü peki ne yapmam gerek soğuması için fan almak dışında. Bir de neden fanın RPM'si düşük 75 derecede.

BIOS ekranınızda "Vcore" ayarı yoksa işlemciye verilecek voltajı kontrol edemezsiniz. Diyelim ki var, bu sefer de çok ısınıyor diye fazla düşürürseniz işlemci çalışmaz veya yetmemezlik durumu olursa mavi ekran verir ve kapanır. BIOS ekranınızın işlemci için ayrılan yerlerin fotoğraflarını atabilir misiniz? Ben halihazırda Q9550'yi undervolt yapıp kullanıyorum, yükte 65 dereceyi geçmiyor böylece.
Fan ayarını da yine BIOS'ta "Hardware Control" sekmesi varsa belki yapabilirsiniz.

Şimdi BIOS ekranınızda "Vcore" ayarı yoksa işlemciye verilecek voltajı kontrol edemezsiniz. Diyelim ki var, bu sefer de çok ısınıyor diye fazla düşürürseniz işlemci çalışmaz veya yetmemezlik durumu olursa mavi ekran verir ve kapanır. BIOS ekranınızın işlemci için ayrılan yerlerin fotoğraflarını atabilir misiniz?

Vcore ayarı var görebiliyorum ama bir şey yapamıyorum. Nasıl atacağım telefon yok ya da fotoğrafını çekcek başka bir şey.
BIOS ekranınızda "Vcore" ayarı yoksa işlemciye verilecek voltajı kontrol edemezsiniz. Diyelim ki var, bu sefer de çok ısınıyor diye fazla düşürürseniz işlemci çalışmaz veya yetmemezlik durumu olursa mavi ekran verir ve kapanır. BIOS ekranınızın işlemci için ayrılan yerlerin fotoğraflarını atabilir misiniz? Ben halihazırda Q9550'yi undervolt yapıp kullanıyorum, yükte 65 dereceyi geçmiyor böylece.
Fan ayarını da yine BIOS'ta "hardware Control" sekmesi varsa belki yapabilirsiniz.

Hardware Control var diye hatırlıyorum nasıl yapacağım.

Siz ne kadara indirdiniz o ayarı? Her anakartın CPU beslemesi farklıdır ancak benim kullandığım gibi 1.12500v verebilirsiniz ilk olarak. Eksik gelirse bir tık artırsınız, bir sıkıntı yoksa da indirirsiniz.
Vcore ayarı var görebiliyorum ama bir şey yapamıyorum. Nasıl atacağım telefon yok ya da fotoğrafını çekcek başka bir şey.

Hardware Control var diye hatırlıyorum nasıl yapacağım.

Dostum fotoğraf lazım bize.

Siz ne kadara indirdiniz o ayarı? Her anakartın CPU beslemesi farklıdır ancak benim kullandığım gibi 1.12500v verebilirsiniz ilk olarak. Eksik gelirse bir tık artırsınız, bir sıkıntı yoksa da indirirsiniz.

Dostum fotoğraf lazım bize.

Hiçbir ayar yapmadım BIOS'a girip yazan şeyleri söylerim ve o Vcore'ye bir şey yapamıyorum denedim öyle olmadı. Bir de bilgisayar açılmazsa ne yapayım.

Geri
Yukarı