Q8400 3 GHz hız aşırtma

CeltySturluson

Kilopat
Daha fazla  
Yakın zamanda E2140 işlemcimi Q8400'e yükseltme kararı aldım. Q8400'ü de 3 GHz'e overclock yapmak istiyorum. Stok soğutucu işimi görür mü? Gigabyte G41-M combo anakartım bu overclocka izin verir mi? ASUS GT 640 ekran kartım ve Dual Channel 8 GB 1600MHz RAM'lerim olduğunu hesaba katarsanız güç kaynağımın kaç Watt olması gerekir?
Stok soğutucu işini görmez diyorsanız soğutucu önerilerine açığım.

Yakın zamanda E2140 İşlemcimi Q8400'e yükseltme kararı aldım. Q8400'ü de 3 GHz'e overclock yapmak istiyorum. Stok soğutucu işimi görür mü? Gigabyte G41-M combo anakartım bu overclocka izin verir mi? ASUS GT 640 ekran kartım ve Dual Channel 8 GB 1600MHz RAM'lerim olduğunu hesaba katarsanız güç kaynağımın kaç Watt olması gerekir?

En az 400W PSU olması lazım hocam
Aman Turbox olmasın :)

Yakın zamanda E2140 İşlemcimi Q8400'e yükseltme kararı aldım. Q8400'ü de 3 GHz'e overclock yapmak istiyorum. Stok soğutucu işimi görür mü? Gigabyte G41-M combo anakartım bu overclocka izin verir mi? ASUS GT 640 ekran kartım ve Dual Channel 8 GB 1600MHz RAM'lerim olduğunu hesaba katarsanız güç kaynağımın kaç Watt olması gerekir?

Stok soğutucu ucu ucuna yetebilir hatta belki hiç yetmez bütçenizi söyler misiniz soğutucu için.

400W güç kaynağı (elimdeki 300W) ve Snowman M.200 alarak 3 GHz'i görebilir miyim yani? Anakartım sıkıntı çıkartmaz mı en çok ondan çekiniyorum.

300 Watt ile görülmez ama 400 yeter.
Anakartların OC potansiyeli konusuna hakim değilim maalesef.
Snowman yeter güzel soğutuyor fiyatına göre.

Geri
Yukarı