Q8400 sistemde görüntü gelmiyor

Adnan m&b

Centipat
Merhaba başlıkta dediği gibi fanlar dönüp kapanıyor. Sistem özelikleri.
HD 6850.
Quad 8400.
RAM'ı başka sistemden takıyorum 1600MHz 4 ya da 8
İşlemci ve anakart 1333MHz destekliyor acaba ondan mı?
İşlemciyi çıkartınca fanlar dönüyor hiç durmuyor. İşlemcimi bozuk anakart mı? Anakartı sıfır aldım.
Anakart Esonic G41cpl.

Son düzenleyen: Moderatör:
Olma ihtimali de var hocam. Tek slot 8 GB RAM desteklemez. 4 GB varsa deneyin.

RAM 1600 olsa dahi anakartın desteklediği hızda çalışacaktır. RAM'in ne olduğu fazlasıyla önemli. Eski LGA 775 sistemler fazla RAM seçiyor. Bir de anakart Esonic olunca kestirmek biraz zor. Farklı RAM denediniz mi? Genellikle Kingston Kingston kvr1333d3n9/4g veya /2g kod adına sahip 2 ve 4 GB RAM'ler neredeyse çoğu anakartta çalışıyor. Bilindik ve anakart ile uyumlu ramlere yönelmenizde fayda var.

İşlemciyi ve anakartı herhangi bir bilgisayarcıya götürüp denettirebilirsiniz. Eğer öyle bir imkanınız varsa deneyin derim, bozuldu sandığım anakartı bilgisayarcı para almadan test etmişti. Sizin götüreceğiniz adamı bilmem tabii :)

İşlemciyi ve anakartı herhangi bir bilgisayarcıya götürüp denettirebilirsiniz. Eğer öyle bir imkanınız varsa deneyin derim, bozuldu sandığım anakartı bilgisayarcı para almadan test etmişti. Sizin götüreceğiniz adamı bilmem tabii :)

Başka işlemciyelmi denetiyim yarın yapacağım zaten ama para ister bizimki bir şey bozukmu sistemde.

Hocam, normalde bilgisayarcıya gidin demem. Fakat 1333 MHz RAM yoksa gidebilirsiniz. Esonic 1600 MHz görmeyebilir.

Ben dediğiniz gibi işlemciden veya anakarttan şüpheleniyorum fakat sıfır almışsınız anakartı. Bu arada o anakarta para verilmez de neyse :) Para isterse o onun ayıbı, siz yine de yanınıza 5 10 lira alın.

Ben dediğiniz gibi işlemciden veya anakarttan şüpheleniyorum fakat sıfır almışsınız anakartı. Bu arada o anakarta para verilmez de neyse :) para isterse o onun ayıbı, siz yine de yanınıza 5 10 lira alın.

İşlemci ısınıyor yani çalışıyor herhalde ama fanlar dönüp duruyor çıkardım işlemciyi fanlar durmadı.
RAM 1600 olsa dahi anakartın desteklediği hızda çalışacaktır. RAM'in ne olduğu fazlasıyla önemli. Eski LGA 775 sistemler fazla RAM seçiyor. Bir de anakart Esonic olunca kestirmek biraz zor. Farklı RAM denediniz mi? Genellikle Kingston Kingston kvr1333d3n9/4g veya /2g kod adına sahip 2 ve 4 GB RAM'ler neredeyse çoğu anakartta çalışıyor. Bilindik ve anakart ile uyumlu RAM'lere yönelmenizde fayda var.

Corsair RAM.

Dediğim gibi deneme yaptırın bilgisayarcıya, eğer işinin ehli ve hakkı gözeten biriyse doğru sonuç alırsınız.

Geri
Yukarı