Q9400 işlemci 90 derece oluyor

FURY044

Femtopat
Merhaba arkadaşlar ben Sahibinden'den Quad Q9400 işlemci aldım elime ulaştı Snowman M800 fan aldım bir de kutudan çıkan dandik bir macun vardı evde macun bulamayınca onu kullandım işlemci sıcaklıgım PC'yi ilk açtığımda 56 derece oluyor. LoL'e girince Core 0 = 90 derece oluyorken Core 1 2 3 = 80 derece görüyor nedeni nedir? Bilgi verirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar ben Sahibinden'den Quad Q9400 işlemci aldım elime ulaştı Snowman M800 fan aldım bir de kutudan çıkan dandik bir macun vardı evde macun bulamayınca onu kullandım işlemci sıcaklıgım PC'yi ilk açtığımda 56 derece oluyor. LoL'e girince Core 0 = 90 derece oluyorken Core 1 2 3 = 80 derece görüyor nedeni nedir? Bilgi verirseniz sevinirim.

Sebebi o dandik dediğiniz termal macun. Kaliteli bir macun alın. Önerim Cooler Master High performance termal macununu alabilirsiniz.

2. elmi sıfır mı? Yeni termal macun sürüp kasayı iyice temizlemeyi önerebilirim.

Sebebi o dandik dediğiniz termal macun. Kaliteli bir macun alın. Önerim Cooler Master High performance termal macununu alabilirsiniz.

Termal macun alsam düzelir mi hocam.

2. elmi sıfır mı? Yeni termal macun sürüp kasayı iyice temizlemeyi önerebilirim.

2.el sahibindenden aldım.
Hocam Cooler Master termal macunlar 60 TL falan ben işlemciyi 130 TL'ye aldım başka termal macun önerirmsiniz link atarsanız sevinirim teşekkürler.

Rampage-TM-130-1GR ı alacağım hocam sağ olun iyi günler dilerim.
Hocam bir sorum daha olacakta kaç derece düşer Rampage tm 130'u alırsam şu an 90 derece işlemci kaç gün böyle kullanırsam zarargörür?
Bir de bu sistem nasıldır.
Q9400 işlemci.
4 GB RAM.
GT 630.
250 Watt PSU.
500 GB HDD.
Bunlar hepsi 600 TL falan tuttu sistem Full.
İyi midir?

Bu mu?

Yoksa bu mu hocam.

Son düzenleme:
Rampage-TM-130-1GR ı alacağım hocam sağ olun iyi günler dilerim.
Hocam bir sorum daha olacakta kaç derece düşer Rampage tm 130'u alırsam şu an 90 derece işlemci kaç gün böyle kullanırsam zarargörür?
Bir de bu sistem nasıldır.
Q9400 işlemci.
4 GB RAM.
GT 630.
250 Watt PSU.
500 GB HDD.
Bunlar hepsi 600 TL falan tuttu sistem Full.
İyi midir?

Bu mu?

Yoksa bu mu hocam.
Zarar görmez hocam merak etmeyin. 600tl iyi o sistem için. Sadece psu kötü. Hem marka hem watt değeri olarak kötü. Değiştirmenizi öneririm. En azında şunu almanızı;

Hocam bir arkadaş tavsiyesi ile diş macunu sürdüm 1 hafta öyle idare edeceğim 40 dereceye düştü yük altında 70 80 falan oluyor sonra termal macun + HDD + PSU alacağım tekrardan teşekkürler iyi günler.

Geri
Yukarı