Q9400 işlemciye OC yapma

Sistem kaldırmıyor, stabil olmuyor OC yapıldığında. Belki voltaj verebilirsiniz ufak ufak ama o anakartla dediğim gibi ileri gidebilme zor olur. Ben G41M-VS3 model anakart kullandığım zaman da aynı sorunu yaşamıştım, konuya bakabilirsiniz.
Voltajı ne kadar vermem gerekli? ve nasıl vereceğim?

Konu sahibinin anakartında ona gerek yok, sizin dediğiniz PCI frekansı çok eski anakartlarda voltaj işlevi görebiliyordu. Konu sahibinin anakartında zaten voltaj artırma ayarı var. @RowIinq dediklerimi yaptıysanız ona gerek yok, benim bu tür konularda mesajım çok illaki bir konuda resimlerle nasıl OC yapıldığını anlatmışımdır, yalnız şu an bilgisayarım pek elverişli değil ve sizin BIOS resimlerinize üreticinin sitesinden de ulaşamıyorum, kaldırılmış sanırsam. O yüzden eski mesajlarımdan birine ulaşmak lazım detaylı ve resimli anlatım için. Bulursam buraya eklerim mesajı.
Voltaj artırmayla alakası yok. G31/G33/P31/G41/P43 ve bazı 900 çipset anakartlarda Max FSB ile PCI-E clock bağlantılı. Aynı olay X58 anakartlarda da var Max BCLK için PCIE/BCLK oranının 0.45 olması gerek.

Voltaj artırmayla alakası yok. G31/G33/P31/G41/P43 ve bazı 900 çipset anakartlarda Max FSB ile PCI-e clock bağlantılı. Aynı olay X58 anakartlarda da var Max BCLK için PCIE/BCLK oranın 0.45 olması gerek.

Bağlantılı olduğunu ben de söylüyorum fakat ona gerek yok.

Voltajı ne kadar vermem gerekli? Ve nasıl vereceğim?

BIOS'ta CPU Configuration kısmında voltage ayarı olmalı, orada eğer +0, 0050mV şeklinde bir artırma varsa en düşük seviyede artırın, otomatiğin bir üstü.

Yeni konular

Geri
Yukarı