Q9400 oyunda 95 derece

Shadowslayer

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba. Anakart ve RAM yükseltim. 4 GB DDR2 RAM'den 8 GB RAM DDR3 geçtim. Biraz zaman geçtikten sonra işlemcim Valorant'ta 95-100 derece olduğunu fark ettim. Üstelik önceki sisteme göre oyundaki FPS değişmedi bile. Macun yeniledim. Fan tam yerinde. Fakat işlemcim oyunda 95 derece oluyor.
Nasıl çözerim?

• CPU: Intel Core Quad 9400
  • GPU: AMD Radeon HD 5400 series 2 GB
  • Windows 8.1 Pro 64 Bit.
  • 8 GB RAM DDR3

Büyük ihtimalle fanı doğru oturtmamışsın. Ben sol alt ve sağ üst ayakları kırık olan stok fanla 3.0 GHz'e OC yaptım ve sıcaklıklar maks 66 derece oluyordu. İşlemcim de Q9400

Q serisi efsane bir seriydi. Fanı tam oturtamamış olabilirsin, fanı berbat çünkü. Hangi macunu sürdün?
q9400'ün yanında gelen macunu sürdüm ggüzele benziyordu. fan stok fan evet. ve fanı da tam oturttum. ama aynı :/

Büyük ihtimalle fanı doğru oturtmamışsın. Ben sol alt ve sağ üst ayakları kırık olan stok fanla 3.0 GHz'e OC yaptım ve sıcaklıklar maksimum 66 derece oluyordu. İşlemcim de Q9400.

Ben nasıl OC yapabilirim? BIOS'tan mı?

q9400'ün yanında gelen macunu sürdüm ggüzele benziyordu. fan stok fan evet. ve fanı da tam oturttum. ama aynı :/

Ben nasıl OC yapabilirim? BIOS'tan mı?
Evet BİOS'tan yapabilirsin ama zaten senin işlemcin ısınıyor. OC yapmak performans artırır ama sıcaklıkta artar.

Yeni konular

Geri
Yukarı