Q9400 Sistem GT 730 Uyumu

Sebastiann

Kilopat
Daha fazla  
Benim sormak istediğim şey zaten başlıkta yazdığı gibi ben yeni ekran kartı almak istiyorum. GeForce 7300LE ekran kartım var, ve gerçekten berbat. Sistem bilgilerim;

İşlemci: intel core 2 Quad Q9400 2.66 GHz
Ram: 4GB
Ekran Kartı: GeForce 7300LE

Takmak istediklerim:

MSI GT730 DDR3 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kartı

bu veya bunun gibi ekran kartıma uyumlu en iyi ekran kartı ne yani bu uymuyorsa ne almalıyım ?

Anakartını tam olarak söylersen daha iyi olur ama anakartında büyük olasılıkla PCI-Express slotu vardır. Alacağın ve güç kaynağınında yetebileceği (300Watt ise güç kaynağın) en iyi kart GTX 750Ti, güç kaynağı da alabilirim dersen en fazla GTX 960 alabilirsin.

Anakartını tam olarak söylersen daha iyi olur ama anakartında büyük olasılıkla PCI-Express slotu vardır. Alacağın ve güç kaynağınında yetebileceği (300Watt ise güç kaynağın) en iyi kart GTX 750Ti, güç kaynağı da alabilirim dersen en fazla GTX 960 alabilirsin.
Yanlış anlamadıysam eğer düşük ihtimalde olsa PCI-Express slotu olmayabilir diyorsun.Peki diyelim olmuyor, ben bunu nasıl anlarım ? Kasayı açmadan öğrenme yöntemi var mı veya kasayı açınca nereye bakmam gerekli? Cevaplarsan sevinirim :)

Anakart modelini belirt lütfen.

Eski tip Pegatronlarda bile var PCI Express. Lakin 1.0 dır, 2.0 dır. Yani Titan X bile taksan kartın tam performansını asla alamazsın. Fazla masraf yapmana gerek yok. En fazla GT740 tak. Uygun fiyata DDR3 sistem toplarsın, istediğin kartı oraya takarsın.

Yanlış anlamadıysam eğer düşük ihtimalde olsa PCI-Express slotu olmayabilir diyorsun.Peki diyelim olmuyor, ben bunu nasıl anlarım ? Kasayı açmadan öğrenme yöntemi var mı veya kasayı açınca nereye bakmam gerekli? Cevaplarsan sevinirim :)

Kullandığın ekran kartı PCI-Express X16 1.o'imiş. Yani senin anakartın destekliyor. Alabileceğin en iyi ekran kartı GTX 750Ti bana göre biraz daha zorlarsan GTX 960 sınır olur. Daha üstü darboğaz yapar muhtemelen.

R7 250 veya GTX 750 Ti al bana kalırsa. En üst sınır GTX 750 Ti.

GTX 750Ti mi GTX 960 mı yoksa GT740 takmalıyım sizce en iyi performans için ? R7 250 de dediniz ama emin olamıyorum işte ben fiayata değil de takabileceğim ve en iyi performans alabileceğimi istiyorum uyumlu olan.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı