GT 730 Sistem Uyumu

Cihat Alaca

Hectopat
Yer
malatya
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Ram Crucial 8GB Ballistix Sport XT DDR3 1600MHz CL9 1.5V PC Ram - Vatan Bilgisayar
anakart M5A78L-M LX3 AMD 760G (780L)/SB710 AM3+ DDR3 1866MHz VGA Anakart - Vatan Bilgisayar
işlemci Amd Fx X6 6300 Soket Am3+ 3,5Ghz 14Mb Cache 32Nm İşlemçi - Vatan Bilgisayar
ekran kartı MSI GT730 GDDR3 4GB 128Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
ssd Kingston 120Gb V300 Serisi Sata 3.0 Cache Ssd (Okuma Hizi 450Mb / Yazma Hizi 450Mb) - Vatan Bilgisayar
kasa FRISBY FC-8865G 500W MidT ATX SİYAH KASA - Vatan Bilgisayar
monitör Aoc 18.5" E970Swn Geniş Ekran Led Monitör - Vatan Bilgisayar

Acaba bu sistem olur mu, çalışır mı ? Bir de size bir sorum olacak. Anakart DX'in hangi sürümlerini destekliyor ? İşlemci ile anakart uyumlu mu ? Anakart ile ekran kartı uyumlu mu ?
SSD ile anakart uyumlu mu yani tam verim alır mıyım SSD'den? 500 Watt yeter mi bu bileşenler için ? RAM anakart ile uyumlu mu ? Anakart Windows'un hangi sürümlerini destekliyor ?
Lütfen sorularıma derman olun Technopat lütfen. 2 yıldır takipçinizim. 1 videonuzu bile aha sılkıldım, biraz ileri alam yapmadım. Sonuna kadar zevkle izledim. Lütfen cevaplayın. :)

dx 12 gtx 600 serisinin üzerine gelicek diye biliyorum yani kurtarıyor işlemciyle anakart uyumlu anakartla ekran kartıda uyumlu 500 watt yeter ama pek iyi bir kasa ve ekran kartı seçmemişiniz gt730 düşük bir ekran kartı bide frisby marka power supply bence kötü bir seçim windows 10 bile yükleyebilirsiniz

Ekran kartı seçimi yanlış, en az 2gb 256bit olanları tavsiye ederim...
Bit olunca ne olacak söyler misiniz ? Mimari, güç tüketiminden önce bit ve gb mı gelecek Allah aşkına ?! Bit önemli olsaydı GTX 760 GTX 960'tan önde olurdu performans açısından. Ayrıca konuyu açan arkadaş için diyorum GT 730 oyun için üretilmiş bir kart değildir. En azından 750 ti almanızı öneririm bütçe yeterse. Yetmezse R7 250 olabilir. Ve sistem uyumlu.

Bit olunca ne olacak söyler misiniz ? Mimari, güç tüketiminden önce bit ve gb mı gelecek Allah aşkına ?! Bit önemli olsaydı GTX 760 GTX 960'tan önde olurdu performans açısından. Ayrıca konuyu açan arkadaş için diyorum GT 730 oyun için üretilmiş bir kart değildir. En azından 750 ti almanızı öneririm bütçe yeterse. Yetmezse R7 250 olabilir. Ve sistem uyumlu.
kardeşim 1600 tl bütçem var ekran kartı gb ti yüksek diye alacakdım cahilligime vur kardeş şimdi ben eekran kartı alıcamda gta 5 için topluyorum sistemi 4 gb olsa daha ii olmazmı bazı oyunlar 2 gb dan daha çok bellek istiyorda ? bi konuşalım şu konuyu yardımcı olda

@Silinen üye
Vram önemlidir tabii ki fakat asıl performans veren Vram olsaydı 4GB GT 730 GTX 960 2G modelini performansta geçmiş olurdu. Aynı şey bit içinde geçerli. R7 265 256 bit değerine sahip. Fakat GTX 960 128. Bu durumda GTX 960 yine düşük performans vermeli fakat Maxwell mimarisi sayesinde daha verimli kullanıyor. Ayrıca çekirdek hızı vesaire de önemli. Bu arada sistem toplama için yeni konu açınız.

Bu işlerde uzmansın anlaşılan, o olsaydı bu olmazdı şu olsaydı bu olmazdı, hayırlı işler...
Kardeşim @ErenKorkmaz arkadaşım çok haklı Ekran kartında önemli olan ne GB'si ne de Bit'i , ekran kartında önemli olan mimari ve GPU o yüzden ekran kartı alırken dikkat etmemiz gereken unsurlar en önce bunlar olmalıdır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı