Q9400 sistemde Windows 10 düşük performans veriyor

Canary27

Kilopat
Daha fazla  
RAM
4 GB 1333MHz
SSD veya HDD modeli
2x 7200 RPM HDD
Ekran kartı
MSI GTX 750 Ti
Anakart
ASUS P5G41T-M LX
İşlemci
Intel Q9400 2.93GHz
Arkadaşlar merhaba. Bundan yaklaşık 5-6 ay önce Windows 10'a geçiş yaptım. Fakat bilgisayarımda eskisine göre gözle görülür yavaşlık, performans kaybı ve oyunlarda takılma yaşıyorum bunları Windows 8.1 nazaran hiç yaşamıyordum. Değişmeyi düşünüyorum 8.1 veya 7 ile hangisini önerirsiniz? Güvenlik sorunları çok umurumda değil açıkçası oyun performansı ve hız daha ağır basan sebepler benim için. Windows 10 için de gerekli tüm optimizasyonları yapmama rağmen eski performansı hiç yakalayamadım. Önerilerinize açığım.

Arkadaşlar merhaba. Bundan yaklaşık 5-6 ay önce Windows 10'a geçiş yaptım. Fakat bilgisayarımda eskisine göre gözle görülür yavaşlık, performans kaybı ve oyunlarda takılma yaşıyorum bunları Windows 8.1 nazaran hiç yaşamıyordum. Değişmeyi düşünüyorum 8.1 veya 7 ile hangisini önerirsiniz? Güvenlik sorunları çok umurumda değil açıkçası oyun performansı ve hız daha ağır basan sebepler benim için. Windows 10 için de gerekli tüm optimizasyonları yapmama rağmen eski performansı hiç yakalayamadım. Önerilerinize açığım.

8,1 kesinlikle 7 artık eskidi 8,1 en iyi performans verecektir.

SSD yoksa Windows 10 insanı kanser eder. Windows 8.1 deneyebilirsiniz.

SSD olmadan en kral sistemde bile Windows 10 iğrenç olur, 120'lik bir SSD işini görür.

Evet resmen işkence eski performans gözümde tütüyor. Kısa süre için SSD alabilirim uygun fiyatlı önerilerinize açığım. Zaten az bir müddet daha dayandırdıktan sonra güzel bir oyuncu laptopu alacağım inşallah fiyatlar daha çok şişmeden malum para birikiyor ama aynı zamanda PC'de uçuyor.

8,1 kesinlikle 7 artık eskidi 8,1 en iyi performans verecektir.

Peki sürümler oluyor genelde en sade ve içi boş 8.1 sürümü nedir?

Son düzenleme:
Evet resmen işkence eski performans gözümde tütüyor. Kısa süre için SSD alabilirim uygun fiyatlı önerilerinize açığım. Zaten az bir müddet daha dayandırdıktan sonra güzel bir oyuncu laptopu alacağım inşallah fiyatlar daha çok şişmeden malum para birikiyor ama aynı zamanda PC'de uçuyor.

8,1 Single Language.

Kimse önermiyor ama ben James Donkey aldım 1 aydır sorunsuzca kullanıyorum.

Laptop için para biriktiriyorsan hiç parayı SSD'ye harcama. Zaten sürekli fiyatlar artıyor, boş yere hedefini geriye çekme. Arkadaşların dediği gibi Windows 8.1'e geçip onla idare et. Sürüm olarak Single Language indirebilirsin kendi sitesinden. Ayrıyaten bazı sitelerde modlu sürümleri oluyor Performans Edition adında birkaç tane denedim. Performans olarak fark ettiriyor ama güvenliği tartışılır biraz. Bir çok yöntemle tarattırdım, bir sorun çıkmadı ama yine de kuşkuda bırakıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı