Q9500 işlemci için 150 TL fan önerisi

Emin olun stok fanı takmaktan çok daha kolay.
İşlemcim 90 derecelere çıktığı dönemde bunları araştırmıştım ama almamıştım o yüzden kule tipi ile stok fan arasındaki farkı 1. elden deneyimlemedim. Ben hâla CPB açık kullanıyorum işlemciyi.

Snowman M200 almanızı tavsiye ederim. Core 2 Duo E7500 işlemci ile 4.10 GHz Overclock'lu halde bile yükte en fazla 75 derece civarı oluyor. Kutudan bir aparat çıkıyor, onu anakarta takıp üstüne de fanı takmanız yeterli ancak anakartı sökmeden takmak biraz zor olabiliyor. Ben anakartı sökmeden takamadım.

Anakartı sökersem işler uzar gider anakartı sökmeden takmayı deneyeceğim.

Anakartı sökersem işler uzar gider anakartı sökmeden takmayı deneyeceğim.
Normalde de anakartı sökmeden takmak lazım. Hatta genellikle fanın oturup oturmadığı kasaya bağlı anakartın üzerine taktıktan sonra fanı kendine çekerek test edilir. Fan anakarttan çıkıp eline geliyorsa tam oturmamıştır. İzlediğim eğitim videolarında da anakartı çıkarıp takan görmedim hiç.

Dostum bu kasaya sogutucu almana gerek yok. Resimde gorundugu gibi ise kasanin ici suan bilgiysayarinin islemcisi sogutucu blok ve fan arasindaki toz tabakasi yuzunden is gormuyor. Islemci sogutucusunu sokup sogutucu blok temizlenmeli. Ardindan termal iletkenligi yuksek yani orta seviye bir macun ile macunuda degisirse bosta 30-35 yukte 75 dereceyi gecmez bu sogutucu ile yani gerekli olan tek malzeme termal macun. Birde sokup takma yetenegi :)
Bana ozelden yaz eger butcen yoksa sana temin etmen gereken urunu ve yapacagin islem konusunda detayli bir sekilde yardimci olmaktan mutluluk duyarim

Dostum bu kasaya sogutucu almana gerek yok. Resimde gorundugu gibi ise kasanin ici şu an bilgiysayarinin islemcisi sogutucu blok ve fan arasindaki toz tabakasi yuzunden is gormuyor. Islemci sogutucusunu sokup sogutucu blok temizlenmeli. Ardindan termal iletkenligi yuksek yani orta seviye bir macun ile macunu da degisirse bosta 30-35 yukte 75 dereceyi gecmez bu sogutucu ile yani gerekli olan tek malzeme termal macun. Bir de sokup takma yetenegi :)
Bana ozelden yaz eger bütçen yoksa sana temin etmen gereken urunu ve yapacagin islem konusunda detayli bir sekilde yardimci olmaktan mutluluk duyarim.

Arctic MX-4 termal macun kullandım ona rağmen böyle.

Arkadaslar cevabimi begenmemis eger cpu resimde gosterdigi gibi ise arkadasin
Arctic MX-4 termal macun kullandım ona rağmen böyle.
Peki sogutucu blok bu sekilde tozlu mu ? Birde kasanizin distan havalandirmasi zayif. Yan kapagi takmadan kullansaniz daha iyi olur. Kule tipi sogutucu alsanizda kasa icindeki sicak havayi tahliye edemezseniz gene isi sorunu yasarsiniz. Bence bu sisteme para harcamayin. Temizligini yapin yan kapagi takmayin 92 derece goremez o sekilde

Peki sogutucu blok bu sekilde tozlu mu ? Birde kasanizin distan havalandirmasi zayif. Yan kapagi takmadan kullansaniz daha iyi olur. Kule tipi sogutucu alsanizda kasa icindeki sicak havayi tahliye edemezseniz gene isi sorunu yasarsiniz. Bence bu sisteme para harcamayin. Temizligini yapin yan kapagi takmayin 92 derece goremez o sekilde
İki parça toz o kadar ısı oluşturmaz. Sorunun kaynağı belli. 1 saattir yazıyoruz burada.

Hocam yazılarınızdan belli ki konuda verilen bilgileri okumamışsınız. Üstüne bir de özelden yazın diyorsunuz. Forumda DM özelliği olmadığı gibi herkese yardım edebilmek varken neden bireysel yardımı tercih ediyorsunuz?

İki parça toz o kadar ısı oluşturmaz. Sorunun kaynağı belli. 1 saattir yazıyoruz burada.
Resimde gorunen 2 parca toz degil. Resimde sgotucu blok kanallarina hava akisini en az %50 oraninda tikayacak tozdan bir duvar var. Fan havayi sogutma kanallarindan serbest dolastiramayacak kadar kirlenmis. Bu hava akisinin bu kadar engellenmesi hangi macun kullanilirsa kullanilsin fark olusturmaz tabi.

Hocam yazılarınızdan belli ki konuda verilen bilgileri okumamışsınız. Üstüne bir de özelden yazın diyorsunuz. Forumda DM özelliği olmadığı gibi herkese yardım edebilmek varken neden bireysel yardımı tercih ediyorsunuz?
Dm ozelligi olmadigini bilmiyordum. Benim amacim sadece arkadasa gerekirse numarami verip sokme takma islemlerini bilmiyorsa adimlar konusunda wp uzerinden goruntulu arayarak yardimci olmakti. Butun konuya numarami paylasmak istemedim dogal olarak. Forumda yeniyim ama bu konulara hakim olacak kadar tecrubem var. Tum mesajlari okumadim konu ana icerigini okudum arkadasin gonderdigi resim uzerinden cozum onerimi belirttim. 5 sayfa yazi okumak icin vakit ayirmak istemedim

Geri
Yukarı