Q9500 işlemci için 150 TL fan önerisi

Resimde gorunen 2 parca toz degil. Resimde sgotucu blok kanallarina hava akisini en az %50 oraninda tikayacak tozdan bir duvar var. Fan havayi sogutma kanallarindan serbest dolastiramayacak kadar kirlenmis. Bu hava akisinin bu kadar engellenmesi hangi macun kullanilirsa kullanilsin fark olusturmaz tabii.

DM ozelligi olmadigini bilmiyordum. Benim amacim sadece arkadasa gerekirse numarami verip sokme takma islemlerini bilmiyorsa adimlar konusunda wp uzerinden goruntulu arayarak yardimci olmakti. Butun konuya numarami paylasmak istemedim dogal olarak. Forumda yeniyim ama bu konulara hakim olacak kadar tecrubem var. Tum mesajlari okumadim konu ana icerigini okudum arkadasin gonderdigi resim uzerinden cozum onerimi belirttim. 5 sayfa yazi okumak icin vakit ayirmak istemedim.

Fani temizlemeden onceki cektigim goruntuydu o. Kasanin yan kapagini acarsam icine hamam bocekleri ya da sinek falan girebilir. Biraz fazla hamam bocegi var.

Dostum Allah kolaylik versin nerde yasiyorsun sen. Bence yan kapagi acik birakip sogutucuya harcayacagin paraya hamam bocegi sorununu cozmeye calis :) yan kapak olmadan bir kere test et cpu isi degerlerine birde oyle bak bence o kadar yuksek isi sorunu gormeyeceksindir

Gerekli tavsiyeyi zaten @NotAKnightAnymore @turko35408 yapmışlar. Bende onlara katılıyorum tavsiye ettikleri soğutucu sizin sorununuzu giderecektir. Söküp takma zamanında termal macunu iyi sürmeye dikkat ederseniz hiç sorun kalmayacaktır. Alacağınız soğutucudan işlemcinizin soketine uygun metal plaka geliyor soğutucuyu sabitlemek için. Kasanın iki tarafınıda açmanız gerekebilir eski işlemci soğutucusunu takmak için gereken plakayı sökebilmek için. Belki iki soğutucunun plakası uyumludur ve hiç uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Sabah kalktım şu an PC'yi açtım sıcaklıklar 37-39'a falan indi Chrome'u açınca geri 40-50'ye yükseliyor yani biraz düşmüş gibi. Yine de fanı alacağım termal macunu peçeteyle silip adamakıllı süreceğim. Bu kablo düzeni ve soğutucunun hemen önündeki PSU dar yapıyor alanı. Stok fanın arkasındaki şey sanırım köprü deniliyor o da aklımı çeliyor fanın sığıp sığmaması hakkında. Sanırım arkaya doğru takacağım yani ekran kartının arkasına doğru. Çünkü önünde PSU var sığmaz gibi geliyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı