Q9500 sistemden DDR4 sisteme geçmek gerekli mi?

Berke19

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar DDR4 sisteme geçmeye değer mi? Alacağım parçalar R3 1200 8 GB RAM ve MSI A320 anakart yanına HD 6850 ekran kartı(kendi ekran kartım).Şu anki sistem DDR3 anakart Q9500 işlemci 4+2 GB 1333 MHz RAM.(bütçem az B450 yazmayın zaten 2.el alacağım)

Eğer elindeki sistem seni idare ediyorsa az biraz bekle. AMD çöpüne para yatırma, yazıktır. Stabilite problemleriyle seni çıldırtır. Fiyatlar zaten dip görecek yakın zamanda inşallah. Windows 11'in çıkmasını bekle, çıktıktan 1 ay sonra sistem topla daha karlı olursun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer elindeki sistem seni idare ediyorsa az biraz bekle. AMD çöpüne para yatırma, yazıktır. Stabilite problemleriyle seni çıldırtır. Fiyatlar zaten dip görecek yakın zamanda inşallah. Windows 11'in çıkmasını bekle, çıktıktan 1 ay sonra sistem topla daha karlı olursun.

AMD çöpü? Windows 11? Kendinize gelin hocam. Intel fan boyları zaten hep vardı ama AMD'ye de çöp demezsiniz be.

Sen ciddi misin?

Elimde Quad 9550Q DDR2 sistem vardı DDR4'e geçtim. Bunları aldım16 GB 8x2(500₺) 3000 MHz A320(350₺) anakart. Bütçeniz yeter gibi geliyor şimdilik anakart ve RAM'e.

Elimde Quad 9550Q DDR2 sistem vardı DDR4'e geçtim. Bunları aldım16 GB 8x2(500₺) 3000 MHz A320(350₺) anakart. Bütçeniz yeter gibi geliyor şimdilik anakart ve RAM'e.

Vallahi üzüldüm ------------------------------------------------------------------------------------------
Yazık olmuş AMD sistemle çok başınız ağrır, bunların yerine keşke Xeon E5 V0 işlemcilere ve X79 / 99 anarkartlara yönelip DDR3 16 / 32 GB RAM ile olayı çok güzel gibi çözerdiniz. Ve sisteminiz yağ gibi akıcı çalışırdı, uyumsuzluk ve stabilite / donma / çakılma problemleri asla yaşamazdınız.

Geri
Yukarı