Q9550 almak mantıklı mı?

Performans olarak farkı var ama Quad serisi bir işlemciye o parayı vermeye değmez. 560 lira ona vereceğine Letgo'dan veya sahibindende bulunduğun ildeki ilanlara bir göz at 500-700 lira aralığında 1-3 nesil işlemcilerin olduğu anakart - işlemci - RAM satıyorlar. Bu tarz bir şey alman Quad işlemciye göre kat kat daha iyi olur.

Benim de geçen sene eski sistemimde de E6500 vardı. Aynı Quad işlemciyi bende alacaktım. Adam 500 lira fiyat çekti, bulunduğum ilde de başka yoktu pazarlıkta anlaşamadık öyle kalmıştı. Sonra ilanlarda Quad işlemci ararken anakart - işlemci - RAM 3'lüsü diye bir ilan geldi. Adam 3.nesil i3, anakart, 8 GB RAM 500 Lira'dan ilana koymuş gittim onu aldım. İyi ki de Quad işlemciyi almamışım. Sende Letgo'dan böyle 3'lü setlere bir göz at i serisi 600 liraya parça bulursun rahat.

Ha yok ben uğraşmak istemiyorum dersen de eğer bulabilirsen X5460 modeline bir bak.

E5450 370 TL X5460 400 lira hangisini alayım?
X5460 daha mantıklı.

30 lira daha pahalı X5460 E5450ye göre değer mi?

Sana İstanbul da isen eğer Kadıköy yazıcı oğlu veya Mecidiyeköy profilonun oraya bir uğramanı tavsiye ederim oralarda çok ucuza bulabilirsin.

O işlemcilere o paralar verilmez, ben 250 TL'ye aldım 3440'ı.

Biraz pazarlık yapıp düşür fiyatını, yalnız 5460'ı soğutmak biraz zordur baştan söyleyim. Kaliteli bir soğutucuya ihtiyacın olacak.

O işlemcilere o paralar verilmez, ben 250 TL'ye aldım 3440'ı.

Biraz pazarlık yapıp düşür fiyatını, yalnız 5460'ı soğutmak biraz zordur baştan söyleyim. Kaliteli bir soğutucuya ihtiyacın olacak.

2 bakır ısı borulu 80TL civarındaki bir soğutma yetecektir sanırım.

Geri
Yukarı