Q9550 işlemciye bsel mod

tuğrahan sezer

Hectopat
Arkadaşlar anakartım G41 chipsetli olduğu için BIOS üzerinden OC yapamıyordum. Dün ise bsel mod denen bu yöntemi öğrendim ve kendi işlemcime yaptım. Ve işlemci yapmadan önce 60 derecelerde gezerken bir anda 80 dereceye ulaştı. Ama Battlefield'e 1'de FPS olarak artış gördüm. Ama stabil değildi. Bir 50 FPS'yi görüyor bir 20 FPS'ye düşüyordu. Bende arkadaştan ödünç alarak daha iyi bir soğutucu taktım. Ve maksimum 56 dereceyi gördü. Ama FPS hala stabil değildi. Ayrıca bundan önce 2*4 GB olan RAM'imi CL olarak 7 yapıp 1334 MHz yapmıştım. Evet FPS artışı var ama stabil değil. Ayrıca MSI Afterburner'den baktığımda işlemcim hala 2.83 GHz'de çalışıyor. Ben şimdi işlemcime OC yaptım mı? Yaptıysam bu niye gözük müyor? Ve daha stabil bir FPS almamın yolu var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart Msi g41M-P26 hocam. Ve sanırım 1333 Mhz FSB ye kadar destek veriyor.

Hocam 1600 Mhz Fsb de mi oluyor sadece
Arkadaşlar kimse bu mod hakkında bilgi sahibi değil mi?
Bildiğim kadarıyla işlemcinin çarpan kilidi açık değil. Bu yüzden FSB artırarak overclock yapabiliyorsun. Bu yüzden anakartın 1600MHz FSB desteği olmadığı 1333MHz üzerine çıkamaz diye biliyorum.

Bildiğim kadarıyla işlemcinin çarpan kilidi açık değil. Bu yüzden FSB artırarak overclock yapabiliyorsun. Bu yüzden anakartın 1600MHz FSB desteği olmadığı 1333MHz üzerine çıkamaz diye biliyorum.
Hocam o zaman neden işlemci 80 dereceyi gördü. Hani kesinlikle görmezdi. Ayrıca yapabileceğim başka bir şey yok mu? çünkü işlemci beni aşırı derecede kısıtlıyor. Özellikle darboğaz konusunda. Ekran kartım gtx 960. Yapabileceğim hiç mi bir şey yok?

Hocam o zaman neden işlemci 80 dereceyi gördü. Hani kesinlikle görmezdi. Ayrıca yapabileceğim başka bir şey yok mu? çünkü işlemci beni aşırı derecede kısıtlıyor. Özellikle darboğaz konusunda. Ekran kartım gtx 960. Yapabileceğim hiç mi bir şey yok?
İşlemcinin 80 dereceyi görmesi ispat olarak sayılmaz. Anlık sistem bilgisi veren programlardan net bilgi alabilirsin. CPU-Z, AIDA64 vb.
Eğer işlemci sıkıntı oluyorsa Q9550'yi satıp Q9650 veya daha üstü extreme serisi işlemciler alabilirsin.

İşlemcinin 80 dereceyi görmesi ispat olarak sayılmaz. Anlık sistem bilgisi veren programlardan net bilgi alabilirsin. CPU-Z, AIDA64 vb.
Eğer işlemci sıkıntı oluyorsa Q9550'yi satıp Q9650 veya daha üstü extreme serisi işlemciler alabilirsin.
Hocam q9650 ile q9550 arasında çok bir fark yok diye biliyorum. Ayrıca Ryzen için para biriktiriyorum. Bir de buna para vermek istemiyorum. İnternet te buna benzer voltaj arttırma ile alakalı bir şey vardı ama nasıl yapıldığını yazmamışlardı. Siz biliyor musunuz?
Aynı zamanda nasıl oluyor bilmiyorum internette benim anakartımla OC yapan var. Bu videolar sahte mi?

Hocam q9650 ile q9550 arasında çok bir fark yok diye biliyorum. Ayrıca Ryzen için para biriktiriyorum. Bir de buna para vermek istemiyorum. İnternet te buna benzer voltaj arttırma ile alakalı bir şey vardı ama nasıl yapıldığını yazmamışlardı. Siz biliyor musunuz?
Aynı zamanda nasıl oluyor bilmiyorum internette benim anakartımla OC yapan var. Bu videolar sahte mi?
Sistemi tamamen elden çıkarıp yenilemek en mantıklısı olur. Tabi o.c yapmaya çalışırken yakmazsan.
Link atabilir misin? Hangi işlemciyi o.c yapmışlar merak ettim.

Sistemi tamamen elden çıkarıp yenilemek en mantıklısı olur. Tabi o.c yapmaya çalışırken yakmazsan.
Link atabilir misin? Hangi işlemciyi o.c yapmışlar merak ettim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu kanal hep benim anakartımla yapabiliyor. Nasıl yapıyor hala çözebilmiş değilim. Ya video sahte. ya da başka bir iş var bu işte.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tahmin ettiğim gibi Q6600 gibi FSB'si 1066 MHz olan bir işlemciyi o.c yapmışlar. Dikkat edersen FSB'yi 1330 MHz ye yükseltmiş. Bu yapılabilir.
Ama sen zaten sınırdan olan bir FSB değerini sınırın dışına çıkarmaya çalışıyorsun. Bu çok zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı