Q9550 işlemciye bsel mod

Q45 bir anakart var onda işe yarar mı?
Valla ne yalan söyleyim hocam hepsini unuttum. Hatta yeni işlemci aldım. Darısı sizin başınıza O işlemeciden bende az çekmedim. Ama şöyle biraz araştırırsanız hangi kartlarda olur bulursnuz. Çünkü dediğim gibi ben hep unuttum.
Böyle bir konu açmıştım zamanında orada bahsettiğiniz chipset i yazmamışlar. Ayrıca şöyle hızlıca bir göz attım q45 e ve nerdeyse hiç bir şey bulmadım. Ama sanırım q45 ile de olmuyor hocam

Son düzenleme:
Vallahi ne yalan söyleyim hocam hepsini unuttum. Hatta yeni işlemci aldım. Darısı sizin başınıza o işlemeciden bende az çekmedim. Ama şöyle biraz araştırırsanız hangi kartlarda olur bulursnuz. Çünkü dediğim gibi ben hep unuttum.
Böyle bir konu açmıştım zamanında orada bahsettiğiniz chipset i yazmamışlar. Ayrıca şöyle hızlıca bir göz attım Q45'e ve neredeyse hiçbir şey bulmadım. Ama sanırım Q45 ile de olmuyor hocam.

Neyse artık yeni sistem alana kadar böyle devam. Olmadı OC destekleyen bir anakart alır OC yaparım.

MSI'ın G41 anakartları tam zulüm resmen bende de var G41M-P33 Combo RAM seçer overclock yaptırmaz PCI Express slotunun mandalı kırılır Xeon E5450 ile 100 dereceyi görmüştüm.

Konuyu hortlatmak gibi oluyor ama G41 chipsetli anakartta 1333MHz'nin üzerine çıkabiliyorsun. Şahsen ben çıktım. Hemde 1066MHz'lik işlemci ile. Şimdi o yaptığın bsel mod sadece ekstra voltaj arttırır bu iyi bir şey. FSB'yi 350 370 civarına kadar arttırabilirsiniz. Ekstra eğer PC açılmaz ise BIOS pilini sök tak ve PCI Frequency ayarını 110 yap. Auto'da iken 344FSB'nin üzerine izin vermezken şimdi 360FSB'yi görsüm ama daha bsel mod yapmadım soğutma sistemini geliştirmem lazım öncelikle. Yaza özellikle işlemcinin suyunu çıkarıcağım.(E7500) ve (ASUS P5G41t MLx)
senin elinde 1333MHz işlemci var bu işlemci ya P41 P43 veya P45 anakartlarda daha iyi OC olur (özellikle P45lerde)

Başka sorunuz varsa sorabilirsiniz.
MSI'ın G41 anakartları tam zulüm resmen bende de var G41M-P33 combo RAM seçer overclock yaptırmaz PCI Express slotunun mandalı kırılır Xeon E5450 ile 100 dereceyi görmüştüm.

BIOS modlamış mıydınız. Evet RAM seçtiği doğru ama doğru RAM'i bulduğun zaman yarı yolda bırakmaz seni. Zaten G.Skill RAM'ler çoku anakarta olur diye biliyorum ( en iyisi oda ondan DDR3 için) eğer OC yapacaksanız 4 GB DDR3 ve 1600MHz RAM alın derim, çünkü 1333MHz'yi geçeceği için ekstra kanalı yoksa mecbur voltaj vereceksiniz.

Konuyu hortlatmak gibi oluyor ama G41 chipsetli anakartta 1333MHz'nin üzerine çıkabiliyorsun. Şahsen ben çıktım. Hemde 1066MHz'lik işlemci ile. Şimdi o yaptığın bsel mod sadece ekstra voltaj arttırır bu iyi bir şey. FSB'yi 350 370 civarına kadar arttırabilirsiniz. Ekstra eğer PC açılmaz ise BIOS pilini sök tak ve PCI Frequency ayarını 110 yap. Auto'da iken 344FSB'nin üzerine izin vermezken şimdi 360FSB'yi görsüm ama daha bsel mod yapmadım soğutma sistemini geliştirmem lazım öncelikle. Yaza özellikle işlemcinin suyunu çıkarıcağım.(E7500) ve (ASUS P5G41t MLx)
senin elinde 1333MHz işlemci var bu işlemci ya P41 P43 veya P45 anakartlarda daha iyi OC olur (özellikle P45lerde)

Başka sorunuz varsa sorabilirsiniz.

BIOS modlamış mıydınız. Evet RAM seçtiği doğru ama doğru RAM'i bulduğun zaman yarı yolda bırakmaz seni. Zaten G.Skill RAM'ler çoku anakarta olur diye biliyorum ( en iyisi oda ondan DDR3 için) eğer OC yapacaksanız 4 GB DDR3 ve 1600MHz RAM alın derim, çünkü 1333MHz'yi geçeceği için ekstra kanalı yoksa mecbur voltaj vereceksiniz.
Hocam hepsinden daha iyi bir çözüm yolu buldum. Verdim parayı aldım yeni işlemci anakart rami. 😀 yinede ilginiz için teşekkürler.

Hocam hepsinden daha iyi bir çözüm yolu buldum. Verdim parayı aldım yeni işlemci anakart RAM'i. 😀 yine de ilginiz için teşekkürler.

İyi günlerde kullanın o zaman hayırlı olsun.
Hocam o zaman neden işlemci 80 dereceyi gördü. Hani kesinlikle görmezdi. Ayrıca yapabileceğim başka bir şey yok mu? Çünkü işlemci beni aşırı derecede kısıtlıyor. Özellikle darboğaz konusunda. Ekran kartım GTX 960. yapabileceğim hiç mi bir şey yok?

80 derece görmesi aslında voltajı artması daha fazla güç çekiyor bu performans artışı demek değil, sadece işlemci daha çok elektrik alacağından tüm sınırına kadar zorlayabiliyor.
Konu asla kapandı ama bir şeyler ekleyeyim dedim çünkü başkaları için bilgi önemli olabilir.

Basel sadece daha fazla güç çekmesine yardımcı olur OC yapmaz aslında (işlemci voltajını arttırmakta aynı işlevde)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı