Q9550 tam performansta çalışmıyor

Nicat Özdemir

Decapat
Yer
Azerbaycan Bakı
Anakart
P5QD Turbo
Başlıkta da belirttiğim gibi Q9550 tam yük altında 2.60 2.61 GHz'leri geçmiyor. Önceden PSU dandik olduğu için çok bakmıyordum. Şimdi PSU'yu değiştirip 8 pin güç verdikten sonra insan da işlemcinin tam verimli çalışmasını istemiyor değil. BIOS ayarlarım ekteki gibidir, Windows içinde hem dengeli hem yüksek performans seçeneklerini denedim bir şey değişmedi. Hem CPU-Z stress test hem de Valorant'ta dediğim gibi 2.60 üstünü görmüyor.

IMG_20220706_144417.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutucu da iyiyse OC deneyebilirsiniz. Yardımcı olabilir. Aynı tip arayüze sahip gibi duruyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

FSB frekansı ve çarpan sayısı ne kadar diye CPU-Z'den bakın bir hocam, ona göre ikisinden birini stok hızı vermesi için yukarı çıkaracağız.

Tamamdır hocam birazdan atacağım resimleri.

FSB frekansı ve çarpan sayısı ne kadar diye CPU-Z'den bakın bir hocam, ona göre ikisinden birini stok hızı vermesi için yukarı çıkaracağız.

1665812415067.png

Bilen biri varsa, cevaplıya bilirse mutlu olurum.

Son düzenleme:
Yük altında çarpan sayısının durumuna bakabilir misiniz peki? Olmadı BIOS'tan çarpan sayısını 8.5'e sabitleyin ve işlemci hep 2.83GHz'de çalışsın.

Sizin yapmak istediğiniz işlem OC'a girer, anakartınız da bendeki anakartla aynı sanırım :)

Soğutucu da iyiyse OC deneyebilirsiniz. Yardımcı olabilir. Aynı tip arayüze sahip gibi duruyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki gibi FSB yükselterek yapabilirsiniz.

Sizin yapmak istediğiniz işlem OC'a girer, anakartınız da bendeki anakartla aynı sanırım :)

Bu videodaki gibi FSB yükselterek yapabilirsiniz.

Evet aynı anakart :D onlar çok abartıyor ya biz efendi 3.0 GHz yapmak istiyoruz voltaj falan vermeden belki bilginiz olur diye yazmıştım aslında çünkü ben bayağı acemiyim o konular hakkında :D

Overclock denemelerinizi anlatın Biraz şu konudan yardım alabilirsiniz hocam, fikir oluşturur diye en azından :) FSB artırarak frekans artıracaksınız, voltaj vermeden bir yere kadar gider. Hatta direkt FSB'yi 400'e çekin, voltaj vermeden kaldırması gerekli o anakartın.

Yeni konular

Geri
Yukarı