Overclock denemelerinizi anlatın

Yiğitt35

Megapat
Makaleler
9
Yer
Bağcılar
Daha fazla  
Meslek
Türkçe öğretmenliği öğrencisi ve eski sistemler hastası :)
Arkadaşlar iki gün önce ASUS P5Q SE edindim ve merak sebebiyle OC yapmaya çalıştım. İlk denememde FSB'yi 400'e çektim ve Q9550'yi 3.40GHz'de çalıştırabildim. Ardından FSB'yi 410 yaptım ve işlemciyi 3.48GHz'e çıkardım. Şimdi de FSB'yi 435'e çıkardım ve işlemcim 3.70GHz'de çalışmaya başladı :) 4GHz'i zorluyorum şu an :)

Ekran görüntüsü 2021-07-09 191846.png

Sıcaklık ise maksimum 70 dereceyi gördü. Sizce bu anakartla 4GHz'i görür müyüm? :)

Arkadaşlar iki gün önce ASUS P5Q SE edindim ve merak sebebiyle OC yapmaya çalıştım. İlk denememde FSB'yi 400'e çektim ve Q9550'yi 3.40GHz'de çalıştırabildim. Ardından FSB'yi 410 yaptım ve işlemciyi 3.48GHz'e çıkardım. Şimdi de FSB'yi 435'e çıkardım ve işlemcim 3.70GHz'de çalışmaya başladı :) 4GHz'i zorluyorum şu an :)

Eki Görüntüle 1101955

Sıcaklık ise maksimum 70 dereceyi gördü. Sizce bu anakartla 4GHz'i görür müyüm? :)

Hocam bence daha ileri gitmeyin değerleriniz iyi.

Eki Görüntüle 1101955

Hocam maksimum sıcaklığınız çok iyi. Stabil olduğu sürece yavaş yavaş potansiyelinin sonuna ulaşabilirsin. Tabii ki dikkatli olma şartıyla. Her seferinde stres testinden geçiriyorsunuz değil mi?

PC Building Similator'de 10'ar 10'ar yükselterek arttırdım. Daha sonra da OCCT testinde mavi ekran aldım :D. Bu arada bu oyunda yaptığım bir şey, gerçekte değil :D.

Not: Gerçek sistemlerde denemeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam amacım işlemcinin değil anakartın sınırlarını keşfetmek. O sebeple sadece CPU-Z'nin "Benchmark" kısmını uyguluyorum, biraz takılıyorum, sıcaklıklara bakıyorum ve tekrar FSB yükseltiyorum.

Hocam maksimum sıcaklığınız çok iyi. Stabil olduğu sürece yavaş yavaş potansiyelinin sonuna ulaşabilirsin. Tabii ki dikkatli olma şartıyla. Her seferinde stres testinden geçiriyorsunuz değil mi?

Bu arada kızgın atan arkadaşı da anlamadım, neye kızdınız acaba @CİLLE?

Yeni konular

Geri
Yukarı