Q9550 ve 750 Ti Sistem yeterince performans vermiyor

Bulut2024

Kilopat
Makaleler
2
Arkadaşlar, Letgo üzerinden 1250 TL'ye satın aldığım sistemin özellikleri imzamda yazıyor.
Masaüstünü yenilemek için sağ tık yapıyorum bazen hemen algılıyor, bazen 10 saniye, bazen 1-2 dakika dönüyor mavi daire ve öyle yenileme seçeneği vs. geliyor.
Bilgisayarıma tıklıyorum 5 10 saniyede açılıyor.
Bilgisayarımdan bir klasöre tıklıyorum, 3 4 saniye sonra seçili hale geliyor ve klasöre anca 10-15 saniye bekleyince giriyor.
5 Dakika önce Discord açılsın diye tıkladım fakat hala bekliyorum.
Bilgisayarın arka kısmında, PSU'nun üstünde Power tuşunun altında Sarı bir etiketle AC-220V 50Hz yazıyor. Sanırım, PSU 220V
Cidden delirmek üzereyim. Disk kullanımı da, genelde %100 geziyor.
Sizce sorun neden kaynaklı?
Daha önce hiçbir parça sökmedim bilgisayarımdan sadece RAM taktım o yüzden, birşeyi sök ve test et vs. derseniz, sanırım biraz zorlanacağım.

Arkadaşlar, Letgo üzerinden 1250 TL'ye satın aldığım sistemin özellikleri imzamda yazıyor.
Masaüstünü yenilemek için sağ tık yapıyorum bazen hemen algılıyor, bazen 10 saniye, bazen 1-2 dakika dönüyor mavi daire ve öyle yenileme seçeneği vs. geliyor.
Bilgisayarımdan bir klasöre tıklıyorum, 3 4 saniye sonra seçili hale geliyor ve klasöre anca 10-15 saniye bekleyince giriyor.
Bilgisayarın arka kısmında, PSU'nun üstünde Power tuşunun altında sarı bir etiketle AC-220V 50Hz yazıyor. Sanırım, PSU 220V.
Daha önce hiçbir parça sökmedim bilgisayarımdan sadece RAM taktım o yüzden, birşeyi sök ve test et vs. derseniz, sanırım biraz zorlanacağım.

Sistem imzamda demek yasak yazman gerekiyor.

8 GB DDR2 RAM sanırım 667MHz var.
Asus GTX 750 Ti 2 GB.

Anakartım böyle pek anlamadım.
1593958084443.png

Intel Q9550 2.83 GHz işlemci var.

Dosya Ekleri

• 1593958073744.png
    1593958073744.png
    7,3 KB · Görüntüleme: 17
Çok yüksek ihtimalle harddiskle ilgili bir sorun bu kadar takılma yapmanın başka bir nedeni var mıdır bilmiyorum. Çoğu PSU'nun arkasında 220V ibaresi bulunur konu onla alakalı değil. Mecburen yeni disk takıp denemek zorundasınız :)

Bilgisayarın arka kısmında, PSU'nun üstünde Power tuşunun altında sarı bir etiketle AC-220V 50Hz yazıyor. Sanırım, PSU 220V.

PSU 220V değil prizden 220V çekiyor.

Bad Sector taraması yapıp sonuçları atacağım arkadaşlar.
1593961565979.png

Şuanlık böyle. :(.
1593963040589.png

Kesinlikle SSD alacağım.
Sağlam bir HDD taktım ve sorun düzeldi arkadaşlar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı